کد خبر: 4007879
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۵

رئیس حوزه هنری استان کردستان اولویت اصلی این حوزه را توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری ذکر کرد و گفت: خوشبختانه در این بخش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و کارهای زیرساختی هم برای افزایش تولیدات به‌ویژه در بخش تاریخ شفاهی آغاز شده است.

حوزه هنری کردستانبه گزارش ایکنا از کردستان، امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان در جریان برگزاری نشست تدوین نقشه تحول حوزه هنری کردستان که امروز، سوم آبان‌ماه با حضور اعضای کارگروه معاون راهبری استان‌های حوزه هنری برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی استان کردستان از سوی حوزه هنری، اظهار کرد: خوشبختانه اکنون پردیس سینمایی بهمن سنندج با هفت سالن نمایش فیلم، استودیو حرفه ای صدا، کتابخانه تخصصی هنر و فضاهای آموزشی به یکی از مکان‌های مهم فرهنگی در استان و حتی منطقه تبدیل شده است.

وی با تأکید بر لزوم توزیع عادلانه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سراسر استان، افزود: بعد از راه اندازی سینما آزادی در بیجار و تبدیل آن به پردیس سه سالن، خوشبختانه امسال نیز در یک کار جهادی پردیس سینمایی مهر سقز با سه سالن سینما، گالری و نمایشگاه دائمی کتاب انتشارات سوره مهر راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس حوزه هنری استان کردستان به دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در بخش تولید در حوزه هنری استان کردستان اشاره و بیان کرد: در این بخش نیز طی سال‎های اخیر قدم‌های بزرگی در حوزه هنری کردستان برداشته شده و این مهم در حال حاضر نیز ادامه دارد.

وی به تدوین دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان به عنوان یکی از اقدامات مهم حوزه هنری در بخش تولید اشاره کرد و گفت: تاکنون چهار عنوان از دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان منتشر شده و در آینده‌ای نزدیک چهار عنوان دیگر آن نیز منتشر و رونمایی می شود.

مرادی با اشاره به طراحی های صورت گرفته در راستای ادامه انتشار مجلدات دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر بیش از 10 عنوان دیگر از مجلدات آن نیز در مراحل مختلف تدوین قرار دارند.

وی به دیگر فعالیت‌های تولیدی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در بخش‌های فیلم کوتا و مستند، کتاب، آلبوم موسیقی و ... اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شمار زیادی از اصحاب فرهنگ و هنر کردستان با تخصص های متنوع با ما همکاری داشته و این همکاری و تعامل آنها بهترین سرمایه برای این نهاد انقلابی است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان اولویت اصلی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان را توجه به فرهنگ و مطالعات پایداری ذکر کرد و افزود: خوشبختانه در این بخش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته و کارهای زیرساختی هم برای افزایش تولیدات به ویژه در بخش تاریخ شفاهی آغاز شده است.

وی به ظرفیت ها و استعدادهای بالای استان کردستان در زمینه تاریخ شفاهی اشاره کرد و گفت: کردستان معدن سوژه های نابی است و ما تلاش می‌کنیم که با تربیت یک نسل جوان در این زمینه اقدامات خوبی را اجرایی و عملیاتی کنیم.

مرادی اظهار کرد: با تدوین نقشه و سند تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، زمینه برای ارتقای فعالیت‌های این نهاد فراهم شده و به همین دلیل با استفاده از نظرات نخبگان استان تدوین این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است؛ در جریان سفر اعضای کارگروه تدوین نقشه تحول معاون راهبری استان‌های حوزه هنری به کردستان، ظرفیت‌ها و توانمندی های کردستان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقدمات لازم برای تدوین نقشه تحول حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان فراهم شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: