کد خبر: 4039071
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
جهاد تبیین/ ۱

دانشجویان به دور از جناح‌بندی سیاسی به جهاد تبیین بپردازند

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج با اشاره به نقش مهم دانشگاه‌ها در جهاد تبیین گفت: دانشگاه و دانشگاهیان به دور از جنجال و غوغاهای سیاسی و جناحی صرفاً از مبنای علمی دستاوردها را کارشناسی کنند.

سیدصادق زمانی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج

سیدصادق زمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج، در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: آمریکا و بلوک غرب برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران از آغاز تا به امروز از هر ابزاری از قبیل جنگ سخت، نرم، محاصره اقتصادی و ... بهره بردند.

وی افزود: امروز که در شرایط استثنایی از تاریخ جمهوری اسلامی هستیم با وجود خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی در تمام ابعاد به کشور اما دنیای غرب با تمام قوای خارجی و داخلی برای ناامید کردن مردم و بی ارزش کردن این خدمات همه جانبه دست به اقدام زده است. دشمن امروز به تعبیری جنگ شناختی به راه انداخته است، جنگی ماضی و در کنار سایر جنگ‌های اقتصادی، نرم و فرهنگی و ... تا بدین وسیله بذر شک و تردید نسبت به نظام مقدس انقلاب اسلامی در مردم بکارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سنندج ادامه داد: امروز برای به گِل نشاندن کشتی رسانه‌های دشمن نیز باید از پادزهر متناسب با آن استفاده کرد و به قول مقام معظم رهبری این امر نیاز به «جهاد تبیین» دارد.

زمانی با اشاره به نقش دانشگاهیان در «جهاد تبیین» افزود: دانشگاه به عنوان یک مرجع علمی هم می‌تواند روی قشر تحصیل‌کرده مانند دانشجویان و هم روی عامه مردم نفوذ داشته و نقش ایفا کند.

وی با اعلام اینکه یکی از عواملی که نقش دانشگاه در امر جهاد تبیین را مهم‌تر می‌کند، جایگاه علمی دانشگاه است، اظهار کرد: دانشگاه و دانشگاهیان به دور از جنجال و غوغاهای سیاسی و جناحی صرفاً از مبنای علمی دستاوردها را کارشناسی کنند. دانشگاهیان باید برای مردم روشن کنند نظام جمهوری اسلامی به لحاظ داخلی و خارجی چه دستاوردهایی در طول چهار دهه گذشته داشته است و ما در مقایسه با جهان و به ویژه منطقه چه کرده‌ایم و در کجای آن قرار داریم. ضمن اینکه در این تبیین علمی عیوب و نقایص نیز روشن می‌شود. این کار برای مسئولان و مجریان نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد به عبارت دیگر تبیین علمی در این جهاد پیشرفت‌ها و دستاوردها هم برای روشنگری بین عامه مردم مفید است و هم مسئولان می‌توانند برای ادامه راه از آن بهره ببرند و این فقط از دانشگاه و دانشگاهیان برمی‌آید.

زمانی بیان کرد: «جهاد تبیین» یک فرصت مغتنم است برای دانشگاه که در کنار سایر خدمات و اموری که انجام می‌دهد رسالت خود را در این عرصه به انجام رساند و سهم بسزایی به نوبه خود در این امر داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت تبیین علمی در عرصه جهاد تبیین یادآور شد: روشنگری اگر با مبانی علمی کارشناسی صورت گیرد چون از موضع واقع‌بینانه به امور نگاه می‌شود، بهترین نحوه تبیین دستاوردها و خدمات نظام جمهوری اسلامی است که از عهده دانشگاه بر می‌آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :