کد خبر: 4039872
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷

ایجاد کمربند سبز سنندج مانع ساخت و ساز غیرمجاز می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: ایجاد کمربند سبز سنندج از راهکارهای پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز به ویژه در مناطق منفصل شهری خواهد بود.

رضا اعظمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، رضا اعظمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان امروز، 11 اسفندماه در پنجمین نشست شورای پیشگیری از جرم دادگستری استان کردستان با اشاره به اهمیت ایجاد کمربند سبز در پیشگیری از گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در نواحی منفصل شهری، اظهار کرد: از سال 1397 اداره کل راه و شهرسازی استان، 140 هکتار از اراضی دولتی را جهت ایجاد کمربند سبز به شهرداری سنندج واگذار کرده که متأسفانه تاکنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

وی افزود: در حال حاضر آنچه از شهرداری سنندج انتظار می‌رود فراهم کردن بستر اولیه جهت اجرای طرح کمربند سبز در بخشی از اراضی واگذار شده و مشارکت ارگان‌های مختلف و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در گسترش و نگهداری و حفظ آن خواهد بود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان بیان کرد: ایجاد کمربند سبز صرف نهال‌کاری و ایجاد فضای سبز نیست بلکه می توان با ساخت پیست دوچرخه سواری، موتور سواری و همچنین ایجاد پارک سنگی اقدام به ایجاد و گسترش کمربند سبز این شهر کرد.

اعظمی با اشاره به اینکه نواحی منفصل شهری فاقد فضای سبز هستند، اظهار کرد: ایجاد کمربند سبز در توسعه سرانه فضای سبز در این مناطق نیز موثر است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان از گونه‌های درختی که احتیاج کمی به آب دارند در اجرای این طرح استفاده کرد، پیشنهاد داد از ظرفیت مجازات‌های جایگزین حبس جهت اجرای طرح و نگهداری درختان و فضای سبز نیز استفاده شود.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه مقرر شد شهرداری سنندج تا پایان سال جاری نسبت به اجرای بخشی از طرح کمربند سبز در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج اقدام کند. همچنین اداره کل راه و شهرسازی بخش‌هایی از اراضی دولتی واگذار شده به شهرداری سنندج که تصرف شده است را به معاونت اجتماعی دادگستری و دادستانی مرکز استان جهت رفع تصرف اعلام کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :