کد خبر: 4043810
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، راهیان نور را توریسم فرهنگی، معنوی و روحانی کشور ذکر کرد و افزود: جامعه به شادی و نشاط و برگزاری برنامه‌هایی مانند جشن نوروز نیاز دارد اما در کنار آن برای ایجاد نشاط معنوی باید بتوانیم جذب گردشگر معنوی هم داشته باشیم.

نشست هماهنگی راهیان نور استان

به گزارش ایکنا از کردستان، مهدی رمضانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان شامگاه گذشته، 25 اسفندماه در نشست هماهنگی راهیان نور استان، اظهار کرد: اگر توریسم راهیان نور را توسعه دهیم و ظرفیت‌های استان را به درستی تبیین کنیم، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را به کردستان خواهد آورد.

وی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر تکریم و زیارت همراه با معرفت شهدا، افزود: علاوه بر تکمیل زیرساخت‌ یادمان‌های شهدا در استان، باید یکی از مقاصد سفرهای راهیان نور، دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان باشد و راویان هم راویان بومی و محلی باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان راهیان نور را توریسم فرهنگی، معنوی و روحانی کشور ذکر کرد و افزود: جامعه به شادی و نشاط و برگزاری برنامه‌هایی مانند جشن نوروز نیاز دارد اما در کنار آن برای ایجاد نشاط معنوی باید بتوانیم جذب گردشگر معنوی هم داشته باشیم.

وی با تأکید بر بسیج تمامی ظرفیت‌های استان در خصوص میزبانی از اردوهای راهیان نور تأکید کرد و گفت: بهره‌برداری از ظرفیت‌های در اختیار ادارات و سازمان‌های دولتی در این راستا یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

عبدالله رشیدی‌پور، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در این جلسه نیز اظهار کرد: تعدادی از وزارتخانه‌ها معین یادمان‌های شهدا در استان هستند لذا باید مسؤولیت این یادمان‌ها بر عهده دستگاه‌های استانی این وزارتخانه‌ها گذاشته شود.

وی در پایان یادآور شد: پیشنهاد می‌شود یادمان‌های شهدا در بروشور و دفترچه‌های راهنمای گردشگری استان درج و تمثال نصب شده شهدا در سطح شهرهای استان نوسازی و محل نصب آنها جابجا شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: