کد خبر: 4044800
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از اسکان 33 هزار و 769 نفر گردشگر و مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان خبر داد و گفت: این تعداد گردشگر از ابتدای تعطیلات نوروزی تا دوم فروردین‌ماه سال‌جاری در مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز استان اسکان داده شده‌اند.

حضور مسافران نوروزی

یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اسکان 33 هزار و 769 نفر گردشگر و مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد گردشگر از ابتدای تعطیلات نوروزی تا دوم فروردین‌ماه سال‌جاری در مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز استان اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 6 هزار و 592 نفر در هتل‌ها، یک هزار و 503 نفر در مهمان‌پذیرها، 285 نفر در هتل‌آپارتمان‌ها، یک هزار و 162 نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی، 12 هزار و 359 نفر در خانه‌مسافرها و یک هزار و 567 نفر در اقامتگاه‌های موقت اقامت کردند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: همچنین طی این مدت 4هزار و 930 نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و 4 هزار و 957 نفر در سایر مراکز اقامتی اسکان داده شده‌اند.

وی از فعال شدن اکیپ‌های نظارتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و بیان کرد: در این راستا اکیپ‌های نظارتی 146 مورد بازدید را از ابتدای تعطیلات نوروزی تا دوم فروردین‌ماه جاری از مراکز اقامتی داشته‌اند.

گویلیان افزود: با توجه به دستورالعمل ستاد خدمات سفر برپایی چادر در پارک‌ها و اماکن عمومی سطح شهر ممنوع بوده و شهرداری‌ها از این کار ممانعت می‌کنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر تأسیسات گردشگری تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، یادآور شد: هموطنانی که قصد سفر به کردستان را دارند، از مراکز رسمی و دارای مجوز وزارت میراث‌ فرهنگی استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: