کد خبر: 4047251
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

همایش طلایه‌داران تبلیغ با حضور مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی و طلاب شیعه و سنی امروز، ۱۷ فروردین‌ماه در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی، مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی، مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در همایش طلایه‌داران تبلیغ که امروز، 17 فروردین‌ماه در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با قدردانی از زحمات و تلاش‌های روحانیون و مبلغان در عرصه دینداری جامعه اظهار کرد: حرکت انبیای الهی در طول تاریخ ابعاد مختلفی داشته اما اصلی‌ترین ابعاد رسالت انبیای الهی باورمند کردن مردم به وعده‌های الهی بوده است.

وی با اشاره به اینکه انبیای الهی در راه تبلیغ دین و باورمندکردن مردم به وعده‌های الهی از هیچ تلاش فروگذاری نکردند، افزود: باورمند کردن مردم به وعده‌های الهی زمینه‌ساز تأثیرگذاری اجتماعی خواهد بود و در نتیجه بندگی واقعی در جامعه به وجود خواهد آمد.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به سختی رسالت کار مبلغان و روحانیون در عرصه تبلیغ دین بیان کرد: کار مبلغان و روحانیون باید در جهت رسالت انبیای الهی و تقویت باور به وعده‌های الهی و خداشناسی باشد.

وی در ادامه ماه رمضان را فرصتی برای خودسازی، اتصال به امر الهی و باور کردن وعده‌های الهی دانست و ادامه داد: روحانیون و مبلغان دینی برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از فیوضات این ماه مبارک در راستای اهداف دینی و الهی بهره ببرند.

حجت‌الاسلام سیفایی گفت: روحانیون و مبلغان باید باور به خدا را در جامعه تقویت کنند و دین اسلام را آن‌گونه که خواست خدا و رسول خداست، گسترش دهیم.

وی با تأکید بر اینکه آگاه کردن مردم از توطئه‌های منافقان رسالت علمای دینی بوده است، اظهار کرد: وعده‌های خداوند دروغ نیست اما دشمنان دنبال این هستند که آن را وارونه جلوه دهند که نیاز است باور مردم را نسبت به فرموده حق‌تعالی تقویت کنیم.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با محکوم کردن جنایات روز گذشته در حرم مطهر رضوی یادآور شد: دشمنان اسلام همواره در تلاش برای ایجاد تفرقه و نفاق بین ملت ایران بوده‌اند چراکه از الگو بودن مردم ایران در هراسند و در این راستا همواره به دنبال ایجاد نفاق و دودستگی در جامعه هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: