کد خبر: 4052397
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵

جشن ملی برداشت توت‌فرنگی؛ فرصتی برای توسعه گردشگری کردستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: برگزاری جشن ملی برداشت توت‌فرنگی در سطح استان، فرصتی بی‌نظیر برای رونق و توسعه صنعت گردشگری در منطقه است.

یعقوب گویلیان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان

یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: جشن ملی توت‌فرنگی چند سالی است که در سطح استان برگزار می‌شود و تاکنون توانسته در توسعه‌ شرایط اقتصادی، تولیدات جنبی و صنایع‌دستی، فروش فرآورده‌های کشاورزی و ... نقش مؤثری داشته باشد.

وی به برگزاری جشن ملی توت‌فرنگی سال جاری در سنندج اشاره کرد و افزود: این جشن ملی به همت سازمان جهادکشاورزی کردستان، اتاق بازرگانی سنندج و با همکاری این اداره‌کل و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی استان در روزهای 27 و 28 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری در این شهرستان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان بیان کرد: هدف از برگزاری این جشن ملی معرفی ظرفیت‌های کردستان، احیاء سنت‌های قدیمی و فرهنگ بومی، محلی و انتقال به نسل آینده، آشنایی گردشگران با قابلیت‌های گردشگری استان، رونق کشاورزی و ... است.

وی با بیان اینکه برپایی این‌گونه جشن‌ها به نوعی معرف میراث‌‌معنوی کردستان است، افزود: این مهم نقش به‌سزایی در حفظ، پاسداشت و انتقال فرهنگ‌های بومی به نسل جدید و همچنین معرفی جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی استان دارد.

گویلیان یادآور شد: امیدواریم با همفکری و هم‌افزایی همگانی میان مدیران دستگاه‌های مربوطه، شاهد رشد و توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری در استان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :