کد خبر: 4052721
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۰

برگزاری نشست تخصصی «وحدت و مقاومت» در کردستان

نشست تخصصی «وحدت و مقاومت» با محوریت روز قدس امروز، ششم اردیبهشت‌ماه در خبرگزاری ایکنای کردستان برگزار شد.

نشست تخصصی «وحدت و مقاومت»

به گزارش ایکنا از کردستان، نشست تخصصی «وحدت و مقاومت» با محوریت روز قدس امروز، ششم اردیبهشت‌ماه در خبرگزاری ایکنای کردستان برگزار شد.

دکتر اکبر اسدی، رئیس جهاددانشگاهی کردستان در این نشست اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 103 آل عمران می‌فرماید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا؛ و همگی به ریسمان خدا [= قرآن و اسلام، و هرگونه وسیله وحدت‌]، چنگ زنید، و پراکنده نشوید!» اگر تمام مسلمانان جهان به این آیه قرآن عمل کنند نه تنها اسرائیل غاصب بلکه هیچ کشوری نمی‌تواند به مسلمانان سلطه پیدا کند.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) با ژرف‌اندیشی و عمق نگاه خود جمعه آخر رمضان را با عنوان روز قدس نامگذاری کردند، چراکه در ماه مبارک رمضان ذهن، روح و جسم انسان به جهت روزه‌داربودن صیقل داده شده است و آمادگی لازم برای حرکت در مسیر الهی را دارد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان نیز با اشاره به اینکه دو مسئله وحدت و مقاومت امروز معطوف به مسئله فلسطین است، گفت: وحدت یک امر اصولی، فریضه دینی و خاستگاه قرآنی دارد.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) در یک ابتکار راهبردی و شگفت‌انگیز قدس را به عنوان مسئله اول جهان اسلام مطرح کردند و با این نامگذاری یک استراتژی برای امت مسلمان مطرح کردند که با دقت در این امر به عظمت آن پی خواهیم برد.

ماموستا اقبال بهمنی، مسئول دبیرخانه ائمه جمعه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: وحدت و مقاومت جزو اصول و نیازهای پیش روی جهان اسلام هستند.

وی افزود: وحدت یکی از اساسی‌ترین مباحث قرآنی و سیره پیامبر اکرم(ص) و اولیاء‌الله بوده است چراکه خداوند متعال در آیه 103 سوره آل عمران با بیان چنگ زدن به ریسمان الهی تکلیف همگان در برابر قرآن را مشخص کرده است.

مسئول دبیرخانه ائمه جمعه مرکز بزرگ اسلامی بیان کرد: اگر مقاومت در برابر جهان کفر ایستادگی نمی‌کرد امروز دشمنان سیاست خود مبنی بر تشکیل خاورمیانه بزرگ و تصرف نیل تا فرات را محقق کرده بودند اما به برکت وجود مقاومت امروز اسرائیل برای در امان ماندن از دست جبهه مقاومت دیوارهای بتنی به دور شهرک‌های خود کشیده است.

دکتر عثمان یوسفی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کردستان نیز در ادامه با اشاره به اینکه وحدت بدون مقاومت و مقاومت بدون وحدت هیچ معنایی ندارد،  اظهار کرد: دین اسلام در زمان پیامبر اکرم(ص) از مکه شروع شد و به مرور زمان مدینه، شبه جزیره عربستان و کل جهان را در نوردید که این امر به برکت وجود وحدت بین مسلمانان محقق شده است.

وی افزود: وحدت قدرت خفته جهان اسلامی در جبهه مقاومت بوده است و مسلمانان در سایه اتحاد، وحدت و یکپارچگی می‌توانند در مقابل جهان کفر به پیروزی برسند و به بیانی باید گفت رمز پیروزی مقاومت، وحدت اسلامی است.

گزارش تکمیلی این نشست در روزهای آتی متعاقبا اعلام خواهد شد

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :