کد خبر: 4057150
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار به مؤسسات قرآنی کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از تخصیص دو میلیارد تومان برای اولین بار در ده سال گذشته برای اجرای فعالیت‌های قرآنی استان کردستان خبرداد و گفت: این میزان اعتبار در راستای حمایت از برنامه‌های‌ دینی و قرآنی ۳۶ مؤسسه قرآنی و 40 مسجد استان کردستان تخصیص یافته است.

علی اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، علی اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان امروز، 25 اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: رسانه‌ها بازوان پرتوان ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای انتقال نگاه‌ها، ‌دیدگاه‌، برنامه‌ها و فعالیت‌های آنان در جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای هفته قرآن وعترت از دی‌ماه سال گذشته شروع شده است، افزود: در این راستا برنامه‌های متنوعی از جمله محافل قرآنی، کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی، کلاس‌های صوت و لحن و برنامه‌هایی با موضوع عفاف و حجاب در سطح استان اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان بیان کرد: اجرای این برنامه‌های قرآنی از اول ماه مبارک رمضان به صورت جدی‌تر پیگیری و اجرا شده است و در این راستا در ماه مبارک 57 محفل جزء‌خوانی در تمام شهرستان‌های استان مورد حمایت این اداره قرار گرفت.

وی برگزاری محافل جزء‌خوانی قرآن کریم، جشنواره حضوری‌نویسی قرآن در شهرستان‌های سنندج، دهگلان و مریوان، برپایی نمایشگاه علوم قرآنی در دهگلان، دیواندره و کامیاران، سرکشی از فعالان قرآن و دیدار با پیشکسوتان قرآنی را از دیگر برنامه‌های اجرایی ویژه ماه مبارک رمضان در راستای گرامیداشت هفته قرآن و عترت ذکر کرد.

دریایی به تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان برای خرید 10 لپ تاپ از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان اشاره کرد و افزود: این لپ‌تاپ‌ها به مؤسسات قرآن و عترت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دارالقرآن‌های آموزش‌و‌پرورش اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای طرح تربیتی چهره به چهره در سال 1401 اشاره کرد و گفت: اولین نشست دیدار چهره‌ به چهره با حضور فعالان قرآنی در سطح استان کردستان برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از تخصیص دو میلیارد تومان برای اولین بار در ده سال گذشته برای اجرای فعالیت‌های قرآنی استان کردستان خبر داد و افزود: این میزان اعتبار در راستای حمایت از برنامه‌های‌ دینی و قرآنی ۳۶ مؤسسه قرآنی و 40 مسجد استان کردستان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه این میزان اعتبار با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و رویکرد مناطق کم‌برخوردار استان کردستان هزینه خواهد شد، اظهار کرد: پایش میدانی در زمینه خشونت و طلاق در دو شهرستان بانه و سقز، برگزاری کارگاه‌های ازدواج آسان، برگزاری اولین دوره مسابقات سراسری حفظ و قرائت خبرنگاران، هنرمندان و روزنامه‌نگاران، برگزاری جشنواره جایزه شهیده فاطمه اسدی در راستای تجلیل از مادران برجسته و شاخص کشوری، چهارمین جشنواره جلو‌ه‌های فرهنگی - هنری نماز در کامیاران، برگزاری دوسالانه کتاب تقریب مذاهب اسلامی، برگزاری برنامه حافظان قرآن، مراسم تجلیل از فعالان ملی و استانی در سنندج، بیجار، سروآباد و سقز و ... از دیگر برنامه‌های قرآنی اجرایی در هفته قرآن و عترت بوده است.

دریایی از برگزاری نمایشگاه قرآن در خانه کُرد از 28 اردیبهشت‌ماه تا سوم خردادماه به مناسبت هفته قرآن و عترت خبر داد و اظهار کرد: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه برنامه‌های جنبی مختلف قرآنی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان شهر مسجد و مناره بوده است، یادآور شد: در این راستا مردم استان کردستان همواره در اجرای برنامه‌های دینی و قرآنی پیشگام و پیشتاز بوده‌اند که امیدواریم با اجرای برنامه‌های متنوع قرآنی در هفته قرآن و عترت بتوانیم گامی مثبت در این راستا برداریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :