کد خبر: 4057775
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹

استاندار کردستان، این استان را خاستگاه بخش بزرگی از فرهنگ، هنر و ادبیات ایران زمین و دیگر مناطق کُردنشین ذکرکرد و گفت: کردستان از دیرباز و در طول تاریخ پر افتخار خود با داشتن هنرمندان، ماموستایان و فرهیختگان به خود بالیده و ما باید این مسیر را با شایستگی ادامه دهیم.

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان امروز، 27 اردیبهشت‌ماه در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز، گفت: کردستان بیش از داشتن ظرفیت و مواهب طبیعی فراوان، بیشترین پتانسیل و توان در حوزه فرهنگ و هنر را در منطقه کُردی به خود اختصاص داده است.

وی کردستان را خاستگاه بخش بزرگی از فرهنگ، هنر و ادبیات ایران زمین و دیگر مناطق کُردنشین ذکرکرد و افزود: کردستان از دیرباز و در طول تاریخ پر افتخار خود با داشتن هنرمندان، ماموستایان و فرهیختگان به خود بالیده و ما باید این مسیر را با شایستگی ادامه دهیم.

استاندار کردستان بیان کرد: اعتقاد دارم که شهرستان سقز در دوران جدید در یک نقطه عزیمت قرار گرفته و با در نظر گرفتن توانمندی‌های آن باید گام‌های بلندی در مسیر رشد و تعالی این منطقه برداریم.

وی ادامه داد: تلاش در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان سقز با محوریت مسائل فرهنگی و هنری به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دنبال می‌شود و در این راستا خود اهالی هنر نیز باید مشارکت و همراهی فعالی داشته باشند.

زارعی کوشا افزود: در سالیان آینده تمامی هزینه‌های هرچه باشکوهتر برگزار شدن این رویداد مهم فرهنگی و هنری را تامین خواهیم کرد و تلاش می‌کنیم تا جشنواره تئاتر کُردی سقز در تقویم سالیانه برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد.

وی در پایان یادآور شد: جشنواره تئاتر کُردی سقز علاوه بر ایجاد فرصت برای بروز استعدادها، می‌تواند فرصتی برای تقویت همدلی و برادری بیشتر در منطقه کُردی و میان دیگر کُردها در کشورهای اطراف باشد.

گفتنی است؛ در ابتدای این مراسم جعفر توان، سرپرست فرمانداری شهرستان سقز گزارشی از روند برگزاری این رویداد و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان را ارائه کرده و در ادامه گروه‌ها و هنرمندان برتر این جشنواره معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: