کد خبر: 4057820
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۲

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه دو هزار و 500 نیروی غیرکردستانی و 1500 نیروی کردستانی در سال 58 در منطقه پاوه برای حفظ انقلاب به شهادت رسیدند، گفت: کُردها شایسته و لایق بهترین خدمتگزاری هستند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، شامگاه 27 اردیبهشت‌ماه در مراسم بزرگداشت سیزدهمین سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان اظهار کرد: برگزاری این مراسم چند حکمت داشته که نخست قدرشناسی رهبر معظم، سفر و زحمات ایشان در آن دوران است.

وی با بیان اینکه کردستانی‌ها همواره از دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان در سال 88 یاد کرده و ذائقه‌شان شیرین است، گفت: متأسفانه در سال 88 برخی انسان‌های خودخواه و بزرگ‌بین ذائقه مردم را تلخ کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان انقلاب اسلامی را به قبل و بعد از سال 88 تفسیر و افزود: رهبر معظم انقلاب 30 سخنرانی درباره فتنه 88 داشته که باید بازگو و همواره سرلوحه قرار گیرد.

وی به توصیف جایگاه کُردها از زبان رهبر معظم انقلاب پرداخت و افزود: یک ماه قبل از دریافت حکم حضرت آقا به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در کردستان، احکام نمایندگان سابق حضرت آقا در استان را مطالعه و تحلیل جامعی از وظایف و راهبردها داشته که محتوای این حکم متفاوت‌تر از گذشته بود.

پورذهبی رعایت حق بزرگ مردم شریف منطقه کُرد را یکی از توصیه‌های حضرت آقا در حکم انتصاب خود خواند و اظهار کرد: رهبر معظم نگاه جامع به مردم کُرد داشته و پشتیبانی از نیروهای مجاهد، همکاری چه در جنگ و چه در مقابل با ضدانقلاب، ایمان راسخ به دین اسلام، ارادت به پیامبر عظیم‌الشأن(ص) و وفاداری به جمهوری اسلامی را از ویژگی‌های بارز کُردها دانسته است.

وی با بیان اینکه کُردها نیز به دلیل مجاهدت‌هایشان در طول تاریخ ذائقه رهبر معظم انقلاب و بنده را خوش کرده‌اند، گفت: متأسفانه امروزه عده‌ای دور هم‌جمع شده و با پول گرفتن از دشمنان در آنسوی مرزها، مدافعان و دوستداران نظام را در کشور تخریب می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: کسانی که در بیرون از مرزها و از پول‌های حرام و کثیف ارتزاق کرده تا با توطئه و دسیسه افکار عمومی کشور را بر هم بزنند، به کشورشان وفادار نیستند چراکه کسی که تثبیت چارچوب کشورش را دوست داشته باشد، اینگونه نیست و خصیصه مردم کردستان که در همه صحنه‌ها ارادت به اهل بیت(ع) و وفاداری به نظام را ثابت کرده‌اند، را خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 500 نیروی غیرکردستانی و 1500 نیروی کردستانی در سال 58 در منطقه پاوه برای حفظ انقلاب به شهادت رسیدند، ابراز کرد: کُردها شایسته و لایق بهترین خدمتگزاری هستند، یک ساعت هم حاضر نیستم از محل کار و استان خود دور شوم و به صورت شبانه‌‌روزی خود را خدمتگزار این مردم می‌دانم.

پورذهبی گفت: گرچه این‌روزها گرفتاری‌ها و نارضایتی‌هایی از وضعیت معیشتی وجود داشته اما اصل نظام و قانون کشور همواره مورد پذیرش مردم بوده و شیعه و سنی همچنان به نظام و رهبری وفادار هستند.

وی «وفاداری به نظام» را یکی دیگر از ویژگی‌های بارز کُردها دانست و تأکید کرد: باید این ویژگی‌ها را قدر دانست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در پایان گریزی به اجرای طرح نظام هدفمندی یارانه‌ها زد و این‌ تصمیم را اقدامی شجاعانه دانست و افزود: امیدواریم خدمات و سیاست‌های دولت به منصه ظهور برسد تا ذائقه مردم بیش از پیش شیرین‌تر شود.

وی در پایان یادآور شد: انتظار می‌رود از عزیزان در کنار نقد و بیان مشکلات، از تخریب و اعلام‌ ناامیدی بین مردم دوری کرده و به‌جای این کارها راهکار حل مشکل ارائه بدهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: