کد خبر: 4058372
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۲

نشست هم‌اندیشی مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان با استاندار کردستان با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان و مسئولان تشکل‌های بسیج دانشجویی استان شامگاه گذشته، 29 اردیبهشت‌ماه در محل استانداری کردستان برگزار شد.

نشست هم‌اندیشی مسئولان بسیج دانشجویی

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا در نشست صمیمی با مسؤولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان، دغدغه‌ها و ضعف‌های مطرح شده از سوی این دانشجویان را به‌جا دانست و اظهار کرد: ما وارث شرایطی هستیم که نمی‌توانیم به‌خاطر آن کسی را متهم کنیم چون از گذشته وجود داشته و اعتقادی هم به تخریب دیگران ندارم.
وی با اشاره به محرومیت‌های استان کردستان، افزود: علیرغم ظرفیت‌ها و موقعیت‌های خوب استان، ما در برخی از زیرساخت ها ضعف داریم و باید برای جبران آنها برنامه‌ریزی کنیم.
استاندار کردستان با اذعان به وجود مشکلات زیرساختی به ویژه در حوزه راه‌های استان، رفع این مشکلات را نیازمند زمان دانست و در ادامه به تلاش‌های مثمر ثمر در رفع مشکل آب شرب شهر بانه اشاره کرد و افزود: با توجه به تزریق بودجه بی‌سابقه حدود هزارمیلیار تومانی به سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج، ان‌شاالله این پروژه بر اساس برنامه اعلام شده، به سرانجام خواهد رسید.
وی مردمی بودن را اعتقاد دولت و تیم مدیریتی استان عنوان کرد و افزود: ارتباط مستمر با اقشار مختلف مردم یکی از برنامه های اصلی ما در استان بوده و انتظار داریم که سایر مدیران هم به این مهم توجه داشته باشند.
زارعی کوشا با اشاره به اینکه با انتصاب مدیران جدید، سن مدیریتی استان یک دهه کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: تربیت کادر مدیریتی جوان برای آینده یکی از برنامه‌های اصلی ماست و برای تحقق این مهم تلاش می‌کنیم.
وی همچنین به اقدامات مثبت در حوزه سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: چند پروژه بزرگ با میزان اشتغال بالا به چرخه تولید بازگشته و یا به زودی بازخواهند گشت و در کنار این مهم، طرح های خوبی نیز در دست اقدام قرار دارد.

سازماندهی تقریبی ۸ هزار دانشجو در تشکل‌های بسیج دانشجویی کردستان

علی احمدی، مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت این تشکل از ظرفیت بالای تشکل بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های سطح استان خبر داد و افزود: بسیج دانشجویی کردستان شامل ۱۶ رده بسیج دانشجویی در سطح دانشگاه‌های استان است، که هشت رده آن در دانشگاه‌های اصلی مرکز استان و هشت رده دیگر آن نیز در شهرستان‌های استان مستقر هستند.

وی افزود: در یکسال اخیر با همت مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه ‌های استان سازماندهی ۸ هزار نفر از دانشجویان در تشکل های بسیج دانشجویی انجام شده و تشکیلات به معنای واقعی کلمه در سطح جغرافیای هدف ما که دانشگاه های سطح استان بوده که گسترش پیدا کرده است.

ذوالفقاری، جانشین امور خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان با ارائه فعالیت‌های متنوع مجموعه بسیج دانشجویی در امور بانوان سطح استان، خاطر نشان کرد: دانشجویان بسیجی مسائل مختلف سطح استان را متناسب با مسائل بومی و محلی در قالب هسته‌های محله محور ریشه‌یابی و پیگیری کرده اند و راهکارهایی را جهت حل آن ارائه داده اند.

وی با ارائه پیشنهادی به برگزاری جلسات ماهیانه با حضور مشاور امور بانوان استانداری و ادارات کل، حوزه علمیه، بسیج جامعه زنان و امور خواهران بسیج دانشجویی برای بهتر شدن روند بررسی و حل مشکل دختران و بانوان استان، تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: