کد خبر: 4058970
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷

لوح ثبت جهانی هورامان همزمان با هفته میراث‌ فرهنگی و با حضور قائم‌مقام و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شامگاه گذشته، یکم خردادماه به‌ صورت رسمی رونمایی شد.

رونمایی از لوح جهانی هورامان در کردستان

به‌ گزارش ایکنا از کردستان، یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، شامگاه گذشته، یکم خردادماه در مراسم رونمایی از لوح ثبت جهانی هورامان/اورامانات، گفت: لوح ثبت جهانی هورامان که سال گذشته به‌ عنوان بیست و ششمین میراث جهانی ایران ثبت شد، همزمان با هفته میراث‌ فرهنگی توسط قائم مقام و معاون میراث‌ فرهنگی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی شد.

وی با اشاره به اینکه منظر فرهنگی هورامان در مردادماه سال ۱۴۰۰ به‌عنوان بیست و ششمین میراث‌جهانی ایران، ثبت جهانی شد، افزود: این منظر دربردارنده ارزش‌های منحصربه‌فرد طبیعی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی ملموس و ناملموس بسیاری است که هر کدام از این نمادها گوشه‌هایی از زوایای فرهنگ غنی و پربار این منطقه را نمایان می‌کند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، بیان کرد: به‌منظور استفاده بهتر از ظرفیت‌های گردشگری این منطقه، مطالعات و طرح جامع گردشگری با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اساتید و صاحب‌نظران در هورامان تهیه و تدوین می‌شود.

وی افزود: سامان‌دهی و تدوین این طرح در منطقه جهانی هورامان می‎تواند الگویی راهبردی به‌منظور برنامه‌ریزی صحیح و کارشناسی‌شده در حوزه گردشگری و توسعه همه‌جانبه استان باشد.

گویلیان در پایان یادآور شد: امیدواریم با بهره‌‎مندی مطلوب از این ظرفیت‌ها، زمینه‌های توسعه صنعت گردشگری استان بیش از پیش فراهم و گام‌های مؤثری برای خدمت به جامعه و رونق اقتصادی استان برداشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: