کد خبر: 4065847
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴

آغاز ثبت‌نام کلاس‌های طرح تربیت حافظان قرآن در کردستان

رئیس اداره قرآن اوقاف استان کردستان از آغاز ثبت‌نام کلاس‌های طرح ملی تربیت حافظان قرآن در استان خبر داد و گفت: این طرح سال جاری با محوریت مؤسسات و خانه‌های قرآنی برگزار می‌شود.

خلیل همتی، رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان کردستان

خلیل همتی، رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان کردستان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح ملی تربیت حفاظ قرآنی یکی از طرح‌های موفق سازمان اوقاف و امور خیریه بوده است که به منظور اجرای فرامین رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ در کشور اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا طرح تربیت حفاظ قرآنی در سطح مساجد و بقاع متبرکه استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد، افزود: اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان با کمک مربیان و اساتید قرآنی استان کردستان در این زمینه تاکنون موفق عمل کرده است.

رئیس اداره قرآن اوقاف و امور خیریه استان کردستان از آغاز ثبت‌نام کلاس‌های طرح ملی تربیت حافظان قرآن در کردستان خبر داد و بیان کرد: این طرح سال جاری با محوریت مؤسسات و خانه‌های قرآنی برگزار خواهد شد.

وی به سهمیه استان کردستان در اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: سهمیه استان کردستان در طرح تربیت حفاظ قرآنی سال جاری 600 نفر بوده است.

همتی با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 مربی قرآن استان کردستان با اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان همکاری دارند، گفت: در این راستا باید در رشته حفظ موضوعی قرآن 150 نفر، حفظ ترتیبی 250 نفر، صحیح‌خوانی قرآن 100 نفر و ترجمه و مفاهیم قرآن 100 نفر حافظ قرآن تربیت کنیم.

وی در پایان گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان کردستان در راستای اجرای این طرح حق‌الزحمه مربیان قرآن، برگزاری آزمون برای شرکت‌کنندگان و تجلیل از نفرات برتر را برگزار خواهد کرد و به منظور اجرای صحیح طرح به صورت روزانه از مؤسسات، مساجد و بقاع متبرکه استان بازدید خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :