کد خبر: 4065860
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵

اجرای طرح حفظ تخصصی قرآن در مؤسسه «دارالاشراق» سنندج

مدیر مؤسسه قرآنی دارالاشراق سنندج از اجرای طرح حفظ تخصصی قرآن در این مؤسسه خبر داد و گفت: این طرح در دو مقطع کودکان و بزرگسالان برگزار می‌شود.

دوره حفظ قرآن

شهلا امینی، مدیر مؤسسه قرآنی «دارالاشراق» سنندج در گفت‌و‌گو‌ با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح حفظ تخصصی قرآن ویژه فصل تابستان در سطح مؤسسه قرآنی دارالاشراق سنندج برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال کودکان و خانواده آن‌ها از اجرای این طرح قرآنی افزود: کلاس‌های حفظ قرآن در دو مقطع کودکان و بزرگسالان برگزار خواهد شد که مقطع کودکان به دو بخش سه سال تا سوم ابتدایی و سوم ابتدایی تا آخر متوسطه تقسیم‌بندی شده است.

مدیر مؤسسه قرآنی «دارالاشراق» سنندج بیان کرد: در حفظ قرآن بزرگسالان این مؤسسه، بیشتر زنان خانه‌دار شهر سنندج از اجرای این طرح قرآنی استقبال کرده و حضور پررنگ‌تری در کلاس‌های قرآنی دارند.

وی به تفکیک کلاس‌های قرآن این مؤسسه در دو بخش بانوان و آقایان اشاره کرد و گفت: کلاس‌های روخوانی و روانخوانی قرآن برای علاقمندان در این مؤسسه برگزار خواهد شد. کلاس‌های قرآنی این مؤسسه به صورت خودگردان اداره می‌شود و حمایت چندانی از سوی ارگان‌های ذی‌ربط برای توسعه فعالیت‌های قرآنی این مؤسسه تاکنون صورت نگرفته است.

امینی به دریافت شهریه‌های اندک از شرکت‌کنندگان در کلاس‌های قرآن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این مؤسسه در یکی از مناطق حاشیه شهر سنندج قرار گرفته است لذا از خانواده‌های بی‌بضاعت و کم بضاعت این مناطق هزینه و شهریه دریافت نخواهد شد.

مدیر مؤسسه قرآنی «دارالاشراق» سنندج از راه‌اندازی سامانه حمد به منظور ثبت فعالیت‌های قرآنی مؤسسات خبر داد و یادآور شد: این سامانه زمینه نمود فعالیت‌های قرآنی مؤسسات و بیمه شدن مربیان قرآنی مؤسسات قرآنی را فراهم کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :