کد خبر: 4066064
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰

چهارمین رویداد ملی فهما در کردستان آغاز به کار کرد

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان از آغاز چهارمین رویداد ملی فهما در سطح کانون‌های مساجد کردستان خبر داد و گفت: مسجد محوری از مهم‌ترین رویکردهای این دوره از رویداد ملی فهما در سطح کشور است.

کامل گلباغی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‎های فرهنگی - هنری مساجد کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، کامل گلباغی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‎های فرهنگی - هنری مساجد کردستان امروز، یکم تیرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: رویداد ملی فهما رویدادی رقابتی ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کشور است که با هدف شناسایی و ساماندهی به کارگیری ارتقاء و انگیزه بخشی استعدادهای فرهنگی هنری در سطح کشور طراحی و اجرا می‌شود.

وی افزود: این رویداد با توجه به تجربه برگزاری سه رویداد قبلی و استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان و کانون‌های فعال همانند سال گذشته در سه شبستان و 12 رواق تعریف و به هر یک از رواق‌ها 20 هزار امتیاز تعیین شده که هدف اصلی آن ارائه چارچوب مشخص به مدیران و اعضای کانون‌ها برای نقش آفرینی هدفمند در حوزه فرهنگ و هنر است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان با بیان این‌که چهارمین رویداد فهما از 21 خرداد همزمان با میلاد امام رضا(ع) آغاز شد، بیان کرد: در این دوره از رویداد ملی فهما؛ کانون‌ها با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات خود می‌توانند یک تا سه رواق را برای شرکت در رویداد رقابتی فهما انتخاب کنند با این توضیح که یکی از رواق‌ها باید رواق هنر انتخاب شود.

وی نگاه تخصصی و کیفی در فعالیت‌های میدانی کانون‌های مساجد را از اهداف اصلی چهارمین رویداد فهما دانست و ادامه داد: این رویداد با توجه به محوریت امام جماعت در فعالیت مسجد و بر اساس بیانیه گام دوم، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین تجربه برگزاری سه رویداد قبلی و استفاده از نظرات تخصصی کارشناسان و کانون‌های فعال تدوین شده است.

گلباغی، شاخص‌های مهارتی (آموزشی)، میدانی، رقابتی (جشنواره‌ای)، شبکه‌ای، تعاملی و خودجوش هویتی و ساماندهی را به عنوان گستره فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد در رویداد فهما برشمرد و افزود: مسجد محوری، نگاه تشکیلاتی، پیوست رسانه‌ای، جاذبه آفرینی هنری، از جمله شاخص‌های ارزیابی فعالیت‌های کانون در رواق‌های 12 گانه است.

وی افزود: مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد می‌توانند پس از ورود به ناحیه کاربری خود در سامانه بچه های مسجد به آدرس www.bachehayemasjed.ir نسبت به انتخاب رواق تخصصی جهت ارزیابی در رویداد فهما اقدام کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان با بیان اینکه تمامی حمایت‌ها طی سه دوره قبلی رویداد فهما مشروط به اخذ مجوز الکترونیکی کانون و ثبت فعالیت‌ها در سامانه بچه‌های مسجد بوده است، یادآور شد: امسال نیز انتظار داریم کانون‌هایی که مجوز خود را دریافت نکرده‌اند، نسبت به تکمیل ارکان کانون در سامانه اقدام و مجوز الکترونیکی را دریافت و جهت بهره‌مندی از حمایت‌های مالی و تجهیزاتی تمام فعالیت‌های خود را در رواق‌های 12گانه تعریف شده در سامانه بچه‌های مسجد ثبت و مستند کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :