کد خبر: 4066577
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

آزادی ۱۱۶ زندانی در کردستان

رئیس کل دادگستری استان کردستان از آزادی 116 زندانی به مناسبت هفته قوه قضاییه از زندان‌های کردستان خبر داد و افزود: در همین راستا به ۴۶۰ زندانی نیز مرخصی اعطا شده است.

حرفه آموزی زندانیان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی، رئیس کل دادگستری استان کردستان امروز، چهارم تیرماه در مراسم افتتاح مرکز اشتغال شماره ۲ زندانیان سنندج اظهار کرد: به مناسبت هفته قوه قضائیه و همزمان با سراسر کشور بازدید از زندان‌ها و ملاقات چهره به چهره قضات با زندانیان در همه شهرستان‌های استان کردستان برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه با ورود ستاد دیه و دستور قضات دادسرا‌ها و محاکم قضایی و اعمال ارفاقات قانونی و به مناسبت هفته قوه قضائیه ۱۱۶ زندانی آزاد شدند، افزود: در همین راستا به ۴۶۰ زندانی نیز مرخصی اعطا شده است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان بیان کرد: با ورود بنیاد تعاون زندان‌های استان و همکاری بخش خصوصی برای ۱۰۰ زندانی ظرفیت اشتغال ایجاد شد.

مراد فتحی، مدیرکل زندان‌های استان کردستان در ادامه این مراسم اظهار کرد:: یکی از مؤلفه‌های ارزشمند سازمان زندان‌ها در سال ۱۴۰۱ توسعه بستر‌های اشتغال و حرفه‌آموزی برای زندانیان با هدف تولید درآمد پایدار و حمایت از خانواده است.

وی به برگزاری دوره‌های ‌آموزشی فنی‌و‌حرفه‌ای در سطح زندان‌های استان اشاره کرد و افزود: در این راستا با همکاری سازمان فنی‌و‌حرفه‌ای برای ۲ هزار و ۳۶۵ زندانی مجوز و مدرک فنی و حرفه‌ای صادر شد.

مدیرکل زندان‌های استان کردستان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از زندانیان استان کردستان دارای شغل یا مجوز رسمی فنی و حرفه‌ای هستند، یادآور شد: علاوه بر اینکه در زندان می‌توانند کسب درآمد کنند، پس از آزادی نیز می‌توانند برای خود و خانواده امرار معاش داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha