کد خبر: 4066715
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳

کلاس‌های خانه قرآن «مائده» کامیاران رایگان برگزار می‌شود

مدیر خانه قرآن مائده شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه استقبال از کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن به ویژه در تابستان بسیار چشمگیر بوده است، گفت: تمام کلاس‌ها به صورت رایگان برگزار می‌شود.

 خانه قرآن مائده شهرستان کامیارانسیده آمنه حسینی، مدیر خانه قرآن مائده شهرستان کامیاران در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: کار ثبت‌نام کلاس‌های قرآنی ترم تابستان در خردادماه امسال آغاز شد و کلاس‌های قرآنی بعد از پایان امتحانات خردادماه دانش‌آموزان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌های قرآنی این مؤسسه در سه بخش بانوان، آقایان و کودکان به صورت مجزا برگزار خواهد شد، افزود: به دلیل مشغله کاری کلاس‌های قرآنی ویژه آقایان در شب‌ها برگزار می‌شود.

مدیر خانه قرآن مائده شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه استقبال از کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن به ویژه در تابستان بسیار چشمگیر بوده است، گفت: تمام کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری کلاس‌های این خانه قرآن در رشته‌های روخوانی، روانخوانی، تجوید، حفظ، قصه‌های قرآنی، ترجمه و مفاهیم قرآن در سه سطح، فقه امام شافعی و احکام اسلامی اشاره کرد و افزود: کلاس‌های این خانه قرآن هیچگاه تعطیل نبوده و به صورت هفتگی و مداوم در سطح این خانه قرآنی برقرار است.

حسینی از برگزاری کلاس‌های قرآن ویژه کودکان در دو رشته حفظ و قصه‌های قرآنی خبر داد و گفت: قصه‌های جذاب و کودکان قرآنی زمینه جذب و انگیزه بیشتر کودکان برای حضور در کلاس‌های حفظ قرآن را فراهم آورده است.

وی با اشاره به اینکه کلاس‌های روخوانی و روانخوانی، تجوید، حفظ و ترجمه و مفاهیم قرآن برای تمام رده‌های سنی برگزار خواهد شد، افزود: کلاس‌های فقه امام شافعی از دو کتاب فتح القریب و احمدیه فقط برای بزرگسالان برگزار می‌شود.

مدیرخانه قرآن مائده با قدردانی از حمایت‌های همیشگی و بی دریغ ماموستا مجتبی محمدی، از فعالیت‌های این خانه قرآن اظهار کرد: با حمایت ماموستا محمدی در این خانه قرآن صندوق خیریه راه‌اندازی شده است و در طول ماه با حمایت خیرین خانواده‌ها کم بضاعت و نیازمند مورد حمایت این خانه قرآن قرار می‌گیرند.

وی افزود: در حال حاضر هفت مربی قرآن با خانه قرآن مائده همکاری دارند که تمام کلاس‌های برگزار شده خود را فی‌سبیل‌الله برگزار می‌کنند و هرکدام در طول هفته کار آموزش چندین کلاس را برعهده می‌گیرند.

حسینی به حضور 200 نفر قرآن‌آموز در کلاس‌های ترم تابستان این خانه قرآن خبر داد و گفت: در حال حاضر 20 نقر حافظ قرآن در سطح این خانه قرآن موفق به حفظ قرآن شده‌اند.

وی به برگزاری کلاس‌های روخوانی و روانخوانی قرآن برای 20 نفر از بانوان بیسواد اشاره کرد و گفت: آموزش و یادگیری حروف الفبای قرآنی بین سه تا هفت ماه طول خواهد کشید و بعد از آن کلاس‌های روخوانی قرآن برگزار خواهد شد.

مدیر خانه قرآن مائده شهرستان کامیاران از برگزاری کلاس‌های عمومی قرآن خبر داد و گفت: در این مؤسسه دوشنبه‌های هر هفته نیم جزء قرآن با تفسیر قرائت می‌شود که حضور برای عموم در این کلاس آزاد است.

وی از برگزاری کلاس‌های تقویتی درسی رایگان برای دانش‌آموزان کامیارانی در ترم تابستان خبر داد  و گفت: ارائه مشاوره‌ به خانواده‌های درگیر با آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی را یکی دیگر از خدمات رایگان این خانه قرآن بود که تاکنون در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌ایم.

حسینی با اشاره به اینکه این خانه قرآن 16 سال است که در سطح شهرستان کامیاران فعالیت می‌کند، یادآور شد: سه فعالیت صندوق خیریه، دوره آموزشی عمومی و فقه امام شافعی را هفت سال است که راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :