کد خبر: 4067794
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶
با شعار «مسجد، شور بندگی، نشاط زندگی»

پایگاه‌های اوقات فراغت کردستان فعالیت خود را آغاز کردند

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کردستان از آغاز طرح ملی تابستانه فهما در قالب فعالیت‌های اوقات فراغت همزمان با آغاز فصل تابستان، د مساجد استان خبر داد.

پایگاه‌های اوقات فراغت کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کامل گلباغی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کردستان دیروز، 9 تیرماه در بازدید از پایگاه اوقات فراغت کانون مسجد خیبر بهاران سنندج اظهار کرد: فعالیت‌های مختلفی در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌های مسجد با شعار «مسجد، شور بندگی، نشاط زندگی» طراحی شده است که هرکدام از این برنامه‌ها با هدف تحقق جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، ترویج معارف اسلامی، مهارت‌آموزی و نشاط بخشی در تابستان ۱۴۰۱ در سطح کانون‌های مساجد اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در قالب رواق‌های ۱۲ گانه در سامانه بچه‌های مسجد برگزار می‌شود، افزود: ایجاد بستر مناسب برای نزدیک شدن و انس گرفتن جوانان و نوجوانان با رشته‌های فرهنگی ـ هنری یکی از مهم‌ترین اهداف پیش‌بینی شده در طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کردستان با تأکید بر جذب دانش‌آموزان در کلاس‌های فرهنگی - هنری کانون‌های مساجد بیان کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اعضای کانون‌های مساجد کشور را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند، هم‌افزایی با مدارس و مراکز علمی پیرامون کانون‌ها صورت پذیرد.

وی افزود: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت از ابتدای تیرماه تا پایان شهریورماه به میزبانی کانون‌ها برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این طرح ملی به صورت متمرکز تحت پوشش بیمه خواهند بود.

گلباغی با بیان اینکه علاقه‌مندان تا پایان تیرماه می‌توانند برای شرکت در کلاس‌ها از طریق سامانه «بچه‌های مسجد» و ذیل رواق دانش اقدام کنند، یادآورشد: در حال حاضر قریب به ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد کردستان ظرفیت قابل توجهی برای غنی‌سازی اوقات فراغت علاقه‌مندان هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :