کد خبر: 4068131
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳

پروفسور ستاره؛ دانشمند برتر جهان اسلام دارفانی را وداع گفت

پروفسور محمدرضا ستاره ؛ از جمله ۲ درصد دانشمندان برتر جهان اسلام امروز، 11 تیرماه براثر سانحه تصادف دار فانی را وداع گفت.

پروفسور محمدرضا ستاره دانشمند جهان اسلام

به گزارش ایکنا از کردستان، پروفسور محمدرضا ستاره، از دانشمندان برتر جهان اسلام در اول خرداد‌ماه امسال در مسیر بیجار - دیواندره دچار سانحه تصادف شد و پس از تحمل بیش از یک ماه درد و رنج ناشی از تصادف و انجام ده عمل جراحی امروز، ۱۱ تیرماه دار فانی را وداع گفت.

پروفسور ستاره، اهل شهرستان بیجار و دارای مدرک دکترای تخصصی فیزیک نظری از جمله نوابغ استان کردستان و شهرستان بیجار به شمار می رفت.

وی 155 مقاله در حوزه فیزیک نظری از جمله امواج الکترو مغناطیس، کیهان شناسی فیزیک جدید و.... به چاپ رسانده بود و آثار پژوهشی بسیاری از وی بر جای مانده است.

یقینا چنین دانشمندان فرزانه ای از ذخایر علمی و دانشگاهی هر جامعه‌ای به شمار می روند که فقدانش خلاء بزرگی را در زمینه تحقیق و پژوهش ایجاد می‌کند.

پیام تسلیت استاندار کردستان

اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان در پیامی ضایعه مرگ نابهنگام این دانشمند برتر جهان اسلام را تسلیت گفت.

در متن پیام استاندار کردستان آمده است؛

خبر درگذشت چهره نام آشنا و استاد برجسته دانشگاه کردستان «پروفسور محمدرضا ستاره» که جزو سرآمدان علمی کشور و از جمله دانشمندان ۲ درصد برتر جهان و پژوهشگر توانمند کشور بود، موجب تالم و تاثر فراوان اینجانب شد.

این ضایعه دردناک را به مردم عزیز استان بویژه اهالی گرانقدر شهرستان بیجار، جامعه علمی، دانشگاهیان، دانشجویان و خانواده ارجمند و داغدار ایشان تسلیت عرض کرده و برای آن مرحوم از درگاه ایزد بخشاینده، غفران و رحمت واسعه و بی پایان مسئلت می‌نمایم.

پیام تسلیت رئیس دانشگاه کردستان

رئیس دانشگاه کردستان نیز در پیامی ضایعه درگذشت استاد ستاره را تسلیت گفت.

در پیام رحمت صادقی آمده است: مرگ نابهنگام دکتر ستاره عزیز و فراق جانکاه او ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای دانشگاه کردستان و جامعه علمی کشور خواهد بود. درخشش علمی دکتر ستاره در یکی پیچیده‌ترین مباحث علمی فیزیک نظری در سطح ملی و بین‌المللی بی نظیر و به جرات می‌توان ادعا نمود که بی‌همتا بود.

دریغا و هزاران دریغ که این ستاره پر تلألو و نابهنگام افول نمود، اما آثار و نظریه‌های علمی وی جادوانه خواهد ماند و در دنیای علم پرتوی بی‌پایان خواهد داشت و غم فراق وی چنان جانکاه و جانسوز است که باید در مهلتی دیگر و به تفصیل به خدمات ارزشمند علمی این عزیز ازدست رفته پرداخت.

اینجانب به نیابت از دانشگاهیان دانشگاه کردستان، در کمال حزن و اندوه و با استعانت صبر از خدای متعال این ضایعه غم‌افزا و جانکاه را به خانواده ارجمند و گرانقدر ستاره، مردم فرهنگ دوست و دانش‌پرور استان کردستان و به ویژه همشهریان عزیز بیجاری که در دانایی و بایستگی علمی شهره این سرزمینند و همچنین به کلیه همکاران ارجمند هیئت علمی، کارمندان گرانقدر و دانشجویان خاصه گروه آموزشی فیزیک و تمامی دانشگاهیان و جامعه علمی کشور تسلیت عرض نموده و از خدای سبحان طلب مغفرت روح این عزیز از دست رفته و صبر و عافیت برای بازماندگان را دارم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :