کد خبر: 4068133
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰

اهدای سه هزار فقره جهیزیه به مددجویان امداد کردستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان پرداخت جهیزیه را از اقدامات کمیته امداد برای تسهیل امر ازدواج ذکر کرد و : در این راستا پیش‌بینی شده در سال جاری سه هزار فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان تحت پوشش این نهاد انقلابی پرداخت شود.

جهیزیه نوعروسان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، رضا طوسی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان امروز، 11 تیرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: یکی از سرفصل‌های خدمات کمیته امداد(ره) کمک به بحث ازدواج مددجویان تحت پوشش بوده است که در این راستا و به منظور تسهیل ازدواج جامعه هدف تاکنون در استان کردستان اقدام مؤثری صورت گرفته است.

وی پرداخت جهیزیه را از اقدامات کمیته امداد برای تسهیل امر ازدواج ذکر کرد و افزود: در این راستا پیش‌بینی شده در سال جاری سه هزار فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان تحت پوشش این نهاد انقلابی پرداخت شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان به ارزش ریالی این تعداد جهیزیه اشاره و بیان کرد: برای پرداخت این میزان جهیزیه مددجویان تحت پوشش حدود ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: ارائه مشاوره و شرکت زوجین در کلاس‌های آموزش خانواده و کمک به ازدواج مجدد بانوان از دیگر خدمات این نهاد در حوزه ازدواج است که به مددجویان ارائه می‌شود.

طوسی افزود: سال گذشته نیز ۲ هزار و ۶۵۰ فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به دختران و پسران خانواده‌های زیرپوشش اهدا شد که برای آن ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی اظهار کرد: جهیزیه اهدایی به نوعروسان در سال گذشته، با اولویت پرداخت به ایتام در قالب پنج قلم کالای اساسی شامل یخچال، تلویزیون، لباسشویی، اجاق گاز و جارو برقی با ارزش ریالی ۳۰۰ میلیون ریال بود که از محل اعتبارات این نهاد و کمک خیرین تأمین شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در پایان یادآور شد: در کنار این خدمات در بحث ایجاد اشتغال برای جوانان تسهیلات اشتغالزایی قرض‌الحسنه نیز پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :