کد خبر: 4068862
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۳

تربیت قرآنی در اولویت اصلی آموزش قرار گیرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در فضای قرآنی گفت: تعلیم و تربیت قرآنی در اولویت برنامه‌های مؤسسات و خانه‌های قرآنی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام جلیل مختاری‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار

حجت‌الاسلام جلیل مختاری‌نیا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، با اشاره به اهمیت اجرای فعالیت‌های دینی و قرآنی اظهار کرد: توسعه فعالیت‌های دینی و قرآنی زمینه‌ساز اشاعه فرهنگ دینی در جامعه است و این امر موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه در شهرستان بیجار فضا و بستر لازم برای ترویج و گسترش فعالیت‌های قرآنی وجود دارد و باید در راستای افزایش این فعالیت‌ها تلاش کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار با تأکید بر اولویت‌های آموزش قرآن بیان کرد: صحیح‌خوانی قرآن، روانخوانی، تندخوانی، مسائل تجویدی و ترجمه و تفسیر قرآن کریم باید در آموزش مورد توجه باشد و در کنار این امور باید به موضوع تربیت قرآنی توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌های قرآنی، آزمون‌های قرآن کریم، مسابقات قرآنی در مؤسسات و خانه‌های قرآنی مورد استقبال جوانان و نوجوانان است، افزود: این فعالیت‌ها می‌تواند در رشد و تقویت باورهای دینی و سبک زندگی قرآنی جوانان اثر گذار باشد.

حجت‌الاسلام مختاری‌نیا با اشاره به اینکه توسعه کمی و کیفی مؤسسات و مراکز قرآنی امری مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، تأکید کرد: انتظار می‌رود با فعالیت بیش از پیش مؤسسات و خانه‌های قرآنی در سطح شهرستان شاهد ترویج فرهنگ دینی و آموزه‌های قرآنی در شهرستان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :