کد خبر: 4076264
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰

تربیت نسل مؤمن و مخلص؛ ضامن بقای اسلام و انقلاب

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه تربیت نسل مؤمن و مخلص را ضامن بقای اسلام و انقلاب است، گفت: مادران جامعه اسلامی باید در خانواده خود بر اساس آموزه‌های اسلامی رفتار کنند.

حجت‌السلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام و المسلین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیروز، 14 مردادماه در همایش شیرخوارگان حسینی در مهدیه سنندج اظهار کرد: امام حسین (ع) و یارانشان در راه امر به معروف و زنده کردن اسلام راستین از گرانبها‌ترین سرمایه خود که همانا جانشان بود گذشتند.

وی با بیان اینکه قیام عاشورا و شهادت امام حسین(ع) مسیرحق طلبی است و باید ادامه یابد، افزود: والدین و خصوصا مادران با تربیت اسلامی و حسینی، کودکان خود را در مسیرنورانی حق قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ایمان، عمل صالح، رازداری، حجاب، پرهیز از خود نمایی و خودآرایی و رعایت حقوق همسر را از ویژگی‌های زنان مؤمنه و عفیف نام برد و بیان کرد: مادران با داشتن چنین شاخصه‌هایی می‌توانند همانند حضرت رباب فرزندانی متعهد به جامعه تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه تربیت نسل مؤمن و مخلص را ضامن بقای اسلام و انقلاب است، یادآور شد: مادران جامعه اسلامی باید در خانواده خود بر اساس آموزه‌های اسلامی رفتار کنند.

یادآور می‌شود؛ در ادامه مراسم مادران حاضر در مراسم با روی دست گرفتن طفلان شيرخوار خود با رباب(س) مادر داغدار دشت نينوا همنوا شدند و نوای لالايی سر دادند. نوحه سرایی در رثای سالارشهیدان و حضرت علی اصغر(ع) از دیگر برنامه های این همایش بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha