کد خبر: 4076375
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱

برگزاری برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورا در 32 نقطه کردستان

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان از برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در 32 نقطه استان کردستان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: تجمع عظیم عاشوراییان در دو شهر بیجار و قروه برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی رستمی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان

حجت‌الاسلام علی رستمی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، به برنامه‌های تدارک دیده شده برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره و اظهار کرد: مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در 32 نقطه استان کردستان برگزار می‌شود.

وی به تجمع عظیم عاشوراییان همزمان با سراسر کشور در روز عاشورا اشاره کرد و افزود: تجمع عظیم عاشوراییان در دو شهر بیجار و قروه برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان از برگزاری نماز ظهر عاشورا در روز دوشنبه، 17 مردادماه خبر داد و بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته نماز ظهر عاشورا در سطح تمام هیئات مذهبی استان کردستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تلاوت قرآن قبل از آغاز مراسم عزاداری در تمام ده شب اول محرم در رأس تمام برنامه‌ها بوده است، افزود: در تمام این مراسمات سخنرانان و مبلغان دینی قیام عاشورا را برای عزاداران حسینی تبیین کرده‌اند.

حجت‌الاسلام رستمی از پخت غذا و پذیرایی از عزاداران حسینی به صورت خودجوش در ۲۲۰ هیئت مذهبی استان اظهار کرد: مراسم شام غریبان نیز با حضور گرم عزاداران حسینی در سطح اکثر هیئات مذهبی استان کردستان برگزار خواهد شد.

وی گفت: ۳۵۰ نفر از روحانیون سطح بالای استان و 540 نفر از مداحان استان در هیات‌های مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها حضور یافته و در مراسم عزاداری حسینی به سخنرانی و مداحی خواهند پرداخت.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان یادآور شد: در این ایام ۵۱۰ هیئت مذهبی به صورت دسته‌روی برنامه‌های مذهبی استان را پوشش می‌دهند و ۲۱۰ ایستگاه صلواتی در حاشیه مراسم به عزاداران خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha