کد خبر: 4076553
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷

برپایی سنت حسنه «روضه خانگی» در سنندج

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج از فعالیت هیئات خانگی از ابتدای ماه محرم در سنندج خبر داد و گفت: در این راستا سنت حسنه «روضه خانگی» در این هیئات با حضور گرم عزاداران حسینی برپا شده است.

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: هیئات مذهبی شهرستان سنندج از ابتدای ماه محرم تا پایان ما صفر با برگزاری سوگواری و عزاداری یاد و خاطره شهدای دشت کربلا را گرامی داشته‌اند.

وی افزود: از آغاز ماه محرم به مدت ده شب مراسم عزاداری و سوگواری همزمان با نماز مغرب و عشا در حسینیه شهرستان سنندج برگزار و در مهدیه شهرستان سنندج بین‌الصلاتین (نماز مغرب و عشا) سوگواری حسینی، حلقه‌های معرفتی اجرا شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج از فعالیت هیئات خانگی از ابتدای ماه محرم در سنندج خبر داد و بیان کرد: در این راستا سنت حسنه «روضه خانگی» در این هیئات با حضور گرم عزداران حسینی برپا شده است.

وی با اشاره به فعالیت هیئات مذهبی اهل سنت سنندج ادامه داد: هیئت‌های مذهبی لوح‌المحفوظ با مسئولیت لیلا ارشدی، هیئت عاشقان محمد رسول الله(ص) با مدیریت حلیمه خلیلی و هیئت مذهبی امام حسن عسکری(ع) با مدیریت سیده روشنک جعفری شهرستان سنندج برنامه‌های مختلفی از جمله محافل قرآنی در دهه اول محرم برگزار کردند.

حجت‌الاسلام حاتمیان گفت: رسالت مهم هیئات مذهبی باید نشر پیام کربلا باشد که این میسر نیست مگر با واکاوی قیام کربلا، مطالعه، تحقیق و تفحص در منابع و مأخذ واقعه عاشورا تا ضمن درک اهمیت این واقعه در اشاعه فرهنگ عاشورایی بتوانیم منشأ اثر باشیم و پیام حریت و آزادگی عاشورا به همگان ابلاغ کنند.

وی با اشاره به اینکه پرهیز از اشاعه خرافه و تحریفات در مداحی‌ها و مراسمات باید به طور جد توسط مسئولان هیئت مذهبی به اعضای هیئت و عزادارن حسینی تذکر داده شود، افزود: وجود خرافه و تحریف در مداحی موجب می‌شود تا به جای نشر فرهنگ عاشورایی، آب در آسیاب دشمن دین و دیانت ریخته و موجبات تمسخر و هجمه دشمن را فراهم شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت: هیئت مذهبی احباب‌الحسن با مسئولیت حجت‌الاسلام والمسلمین سادات در دهه اول ماه محرم در جوار آرامگاه شهدای گمنام در محوطه منور بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برنامه عزاداری وسوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) را برگزار کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی در پایان یادآور شد: دو ایستگاه صلواتی هیئت محبان حضرت عباس(ع) و خادمان سیدالشهدا در دهه اول محرم در مقبره هاجر خاتون خواهر گرامی امام رضا(ع) و میدان آزادی در دهه اول محرم الحرام برقرار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha