کد خبر: 4076611
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

برگزاری مراسم تاسوعای حسینی در کردستان

عزاداران تشیع و تسنن کردستانی امروز، 16 مردادماه روز تاسوعای حسینی با سینه‌زنی و عزاداری در خیابان‌های استان غم ازدست دادن ابوالفضل العباس را به سوگ نشستند.

مراسم تاسوعای حسینی

به گزارش ایکنا از کردستان، امروز در تاسوعا حسینی دل‌ها به عشق قمر بنی هاشم می‌تپید و عزادارن حسینی در جای جای استان کردستان در روز منتسب به علمدار کربلا به یاد رشادت‌ها و مصائب حضرت عباس(ع) بر سرو سینه زدند و با تأسی بر وفاداری و شجاعت و دلاورمردی این سمبل فداکاری و از خودگذشتگی، پرچم‌های عشق و وفاداری به ولایت را به اهتزاز در آورند.

امروز عزاداری‌های گسترده و آمیخته با شور و شعور حسینی جلوه‌های کم نظیری از فرهنگ، منطق و عقلانیت کردستانی‌ها را به تصویر کشیده است.

حضور پررنگ اقشار مختلف از زن و مرد، پیر و جوان و کودک یکی از جلوه‌های خاصی مراسم تاسوعای حسینی بود و این حضور چشمگیر جوانان و خانواده‌ها در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بر شکوه عزاداری روز تاسوعا افزود و این امر جلوه‌ای از ارادات خالصانه مردمان اهل تسنن و تشیع استان کردستان به خاندان پیامبر اکرم (ص) را به نمایش گذاشت.

همزمان با تاسوعای حسینی استاندار کردستان در جمع عاشقان و دلباختگان سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین در دو شهر وینسار و قلعه حضور یافت.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان در این مراسم طی سخنانی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش گفت: راه و روش حسینی مدل اساسی نجات بشر و الگویی بی‌نظیر برای معرفی راه حق و باطل نه تنها بین مسلمانان بلکه در همه مکاتب در طول تاریخ بشریت است.

استاندار کردستان با آرزوی قبولی عزاداری اظهار کرد: افتخار می‌کنم عضو کوچک و فرزند کوچکی از فرزندان شما هستم و امیدوارم بتوانم وظیفه‌ای که در قبال مردم استان برعهده دارم به بهترین شکل به انجام برسانم.

زارعی کوشا در ادامه همراه با حاضران، در غم و اندوه شهدای مظلوم دشت کربلا به سوگواری و سینه زنی پرداخت.

گفتنی است؛ پایان بخش مراسم تاسوعای حسینی استان کردستان ادای نماز ظهر در حسینیه سنندج با حضور پرشور و گرم عزاداران حسینی و پخش غذای نذری بین عزاداران بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha