کد خبر: 4077228
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲

اعلام فراخوان مسابقه ادبی رویداد فرهنگی - هنری «ماه تمام» در کردستان

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان از اعلام فراخوان مسابقه ادبی رویداد فرهنگی - هنری «ماه تمام» در کردستان خبر داد و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به این رویداد فرهنگی هفتم شهریورماه سال جاری خواهد بود.

مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان

مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی، به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان و با هدف استفاده از زبان هنر برای دستیابی به اهداف خود در راستای تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان، با محوریت قرآن کریم و سیره زندگانی معصومان رویداد فرهنگی - هنری «ماه تمام» را برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این رویداد فرهنگی در رشته‌های شعر(کلاسیک، سپید، نیمایی) و داستان کوتاه برگزار می‌شود، افزود: محور رویداد شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) با تدبر در سوره مبارکه «کافرون» بوده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان از اعلام فراخوان مسابقه ادبی رویداد فرهنگی - هنری «ماه تمام» در کردستان خبر داد و بیان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار هفتم شهریورماه سال جاری بوده و اعلام نتایج تجلیل از برگزیدگان مهرماه سال جاری خواهد بود.

وی به شرایط ارسال آثار در بخش شعر اشاره کرد و ادامه داد: اشعار ارسال شده باید در قالب‌های شعرکلاسیک، شعر سپید و شعر نیمایی باشد و در بخش شعر نو شاخص‌هایی همچون فرم، زبان، تصویرپردازی، نظم ارگانیکی، اندیشه، تکنیک و خلاقیت مورد توجه است.

آوج افزود: در بخش داستان کوتاه باید تعداد کلمات حداکثر 3500 کلمه باشد و در بخش داستان کوتاه، موضوع و تم، طرح، شخصیت‌پردازی، گفتگو، فضاسازی، پرداخت، لحن داستان و زاویه دید از موارد مورد ارزیابی خواهد بود.

وی تعداد آثار ارسالی برای هر فرد در دوبخش شعر و داستان را پنج اثر عنوان و اظهار کرد: آثاری که در چارچوب محورهای رویداد نباشند، مورد داوری قرار نمی‌گیرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان یادآور شد: شرکت‌کنندگان باید تصویر اثر و مشخصات خود را در واتساپ به شماره 09197268712 یا ایمیل isqa.ir@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha