کد خبر: 4077233
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲

آغاز طرح توانمندسازی فرهنگی محلات هدف در سنندج

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از آغاز فعالیت‌های فرهنگی و هنری در هشت محله شهر سنندج در راستای اجرای طرح توانمندسازی فرهنگی محلات هدف خبر داد.

امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، امین مرادی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: از سال گذشته اجرای طرح توانمندسازی فرهنگی در محلات هدف در دستور کار حوزه هنری کردستان قرار گرفته و در گام نخست این طرح در دو محله ننله و نایسر انجام شد.

وی با اشاره به عملکرد موفق حوزه هنری کردستان در راستای انجام فعالیت‌های هنری در این دو محله در شهر سنندج، افزود: در سال جاری تعداد محلات هدف در سنندج به هشت محله افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل قرار است همزمان با ادامه فعالیت‌های ما در ننله و نایسر، در محلات فرجه، عباس آباد، گلشن، تقتقان، شهدا و گردی گرول سنندج فعالیت‌های هنری انجام شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در قالب اجرایی کردن این طرح، ابتدا مهم‌ترین ظرفیت های هر محله با استفاده از نظرات کارشناسان و افراد صاحب نظر و همچنین تحقیق میدانی شناسایی شده و سپس متناسب با وضعیت موجود فعالیت‌های فرهنگی و هنری دنبال می‌شود.

وی با اشاره به همکاری نزدیک حوزه هنری با سایر ادارات و سازمان های دولتی مسئول در این بخش، بیان کرد: نگاه حوزه هنری به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در محلات بر پایه بازشناسی از هویت هر محله و ساکنان آن است.

مرادی با بیان اینکه حضور حوزه هنری انقلاب اسلامی در محلات هدف کوتاه مدت و موقت نیست، افزود: ما تلاش می‌کنیم تا با برنامه ریزی مناسب خود اهالی محل درگیر فعالیت شده و در ادامه نیز با استفاده از ظرفیت‌های مردمی این فعالیت‌های فرهنگی و هنری ادامه داشته باشد.

وی به فعالیت‌های پیش بینی شده برای اجرا در محلات اشاره کرد و افزود: ما در گام نخست برای هر محله هدف یک گزارش تصویری بر پایه عکس تهیه کرده و تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای محله و همچنین مشکلات و کاستی‌های آن در این گزارش‌های تصویری به نمایش درمی‌آید.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ادامه داد: در گام بعدی و همزمان با این مهم، زمینه برای شناسایی و ثبت‌نام از علاقمندان به تئاتر و سرود فراهم شده و ضمن برگزاری دوره ‌های آموزشی رایگان با استفاده از ظرفیت اساتید برجسته هنر نمایش و سرود فراهم شده و این دوره آموزشی در نهایت منجر به تولید اثر و اجرای آن می‌شود.

وی افزود: در گام بعدی ضمن شناسایی استعدادهای محله مستند و کتاب هر محله نیز تولید و عرضه می شود که در قالب این دو اثر بیشتر ظرفیت ها و استعدادهای محله و الگوهای موفق آن مورد توجه قرار می گیرد.

مرادی با اشاره به همکاری و مشارکت خوب دفاتر تسهیلگری در راستای انجام فعالیت‌های هنری در محلات هدف سنندج، اظهار کرد: هدف اصلی ما تلاش در راستای توزیع عادلانه ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری در تمامی محلات سطح شهر بوده و به همین دلیل از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در این راستا بهره‌مند خواهیم شد.

وی در پایان با اشاره به روند فعلی فعالیت‌های هنری در محلات هدف شهر سنندج، یادآور شد: در حال حاضر ضمن تعیین اساتید، کار ثبت‌نام از علاقمندان برای گروه‌های تئاتر و سرود در دفاتر تسهیلگری آغاز شده و همزمان با این مهم نیز کار عقد قرارداد با هنرمندان فیلمساز و نویسنده برای تولید اثر در این دو بخش نیز آغاز شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha