کد خبر: 4077404
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰

گردش چرخ اقتصاد کردستان با بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری و کشاورزی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: گردشگری و کشاورزی دو صنعت و ظرفیت بسیار مهم در کردستان هستند که با رونق و توسعه آن‌ها می‌توان چرخ اقتصاد استان را به گردش درآورد.

طبیعت هورامان

به‌ گزارش ایکنا از کردستان، یعقوب گویلیان، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان دیروز، 19 مردادماه در نشست برنامه‌ریزی گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری که با حضور بخش خصوصی و انجمن‌های حرفه‌ای استان برگزار شد، بر اهمیت ویژه صنعت گردشگری در استان تأکید و اظهار کرد: باید نگاه به گردشگری بیش از پیش متحول شود، تا استان از مواهب اقتصادی و خصوصا اشتغال‌زایی این صنعت بهره لازم را ببرد.

وی با بیان اینکه حمایت از فعالان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران وظیفه دولت است، افزود: تعامل و برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند سبب شکوفایی ظرفیت‌های متعدد بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار در استان شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، بیان کرد: برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری در استان باید ضعف‌ها و نیازهای این حوزه را شناسایی و از سوی دیگر نقاط قوت آن‌را تقویت کنیم.

وی با اشاره به‌ اینکه از ظرفیت اتاق فکر گردشگری در کردستان بیش از گذشته استفاده می‌شود، ادامه داد: از پتانسیل و توان این اتاق فکر به‌منظور ایجاد فرصت‌های جدید و استفاده از ظرفیت افراد خلاق و ایده‌پرداز برای توسعه صنعت گردشگری استان استفاده می‌شود.

گویلیان افزود: در این اتاق فکر مدیران خلاق، کارآفرینان موفق صنعت گردشگری، اساتید دانشگاه، اصحاب رسانه، جوانان دغدغه‌مند و باانگیزه و افراد صاحب‌نظر عضویت دارند.

وی یادآور شد: از نظرات، پیشنهادات و طرح‌های برتر در حوزه گردشگری كه به ارتقای زیرساخت‌های این صنعت، ایجاد كارآفرینی و بهبود وضعیت اقتصادی استان کمک كند، استقبال می‌كنیم.

50 ویژه‌برنامه به‌ مناسبت هفته گردشگری در کردستان

آرمان وطن‌دوست، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، در این نشست از برگزاری بیش از ۵۰ ویژه‌برنامه به‌مناسبت روز جهانی جهانگردی در سطح استان خبر داد.

وی افزود: همزمان با روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری برنامه‌های متنوعی در سطح استان در قالب افتتاحیه و کلنگ‌زنی طرح‌های گردشگری، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی، فم‌تور‌ها، جشنواره غذا و محصولات کشاورزی و مسابقه و نمایشگاه‌های مختلف تدارک دیده شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته گردشگری امسال با محوریت آموزش برنامه‌ریزی شده‌اند، افزود: آموزش نیاز اصلی و اساسی توسعه پایدار گردشگری در استان است.

وی یادآور شد: امید است با همکاری بخش خصوصی و نهادهای مربوطه بتوانیم بیش از پیش زمینه توسعه صنعت گردشگری را در استان مهیا سازیم.

گفتنی است؛ نمایندگان بخش خصوصی و انجمن‌های حرفه‌ای استان نیز در این جلسه با ارائه نظرات و پیشنهادات، آمادگی خود را به‌منظور مشارکت و همکاری برای بزرگداشت این هفته اعلام کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha