کد خبر: 4077837
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۸

خانواده قرآنی؛ زمینه‌ساز انس روح و روان فرزندان با معنویات هستند

مدیر خانه قرآن و عترت نور سروآباد با اشاره به اینکه پدر، مادر، خواهر و برادرهای بزرگتر محرک خوبی برای تشویق، گرایش و ایجاد انگیزه بین فرزندان کوچکترخانواده به سمت قرآن هستند، افزود: تشویق و ایجاد انگیزه خانواده در دوران کودکی زمینه‌ساز انس روح و روان فرزندان با معنویات خواهد بود.

کلاس قرآن در سروآباد

به گزارش ایکنا از کردستان، سید ابوبکر حسینی، مدیر خانه قرآن و عترت نور امروز، 22 مردادماه در دیدار با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد با تشکر از حمایت‌های مالی و معنوی اداره تبلیغات اسلامی سروآباد نسبت به پیشبرد اهداف قرآنی در سطح جامعه قرآنیان بویژه حافظان کلام وحی اظهار کرد: خانواده در تربیت قرآنی فرزندان و مأنوس شدن آن‌ها با آیات وحی اثر بسیار زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه پدر، مادر، خواهر و برادرهای بزرگتر محرک خوبی برای تشویق، گرایش و ایجاد انگیزه بین فرزندان کوچکترخانواده به سمت قرآن هستند، افزود: تشویق و ایجاد انگیزه در دوران کودکی زمینه‌ساز انس روح و روان فرزندان با معنویات خواهند بود.

وی بیان کرد: در سن کودکی شخص قوه تشخیص واقعی ندارد و همواره به دنبال کشف جهان پیرامون خود بوده است و به همین دلیل تحت تأثیر فضا و جو خانه قرار می‌گیرد، در این شرایط مشخص است اگر خانواده قرآنی باشد کودک به سمت قرآن جهت‌گیری خواهد کرد. به همین دلیل است که بنده خودم را در مرحله اول برای حفظ قرآن وسپس فعالیت در خانه قرآن و عترت(ع) نور، مدیون خانوده ام می‌دانم.

حسینی افزود: در حال حاضر هم در جهت منویات مقام معظم رهبری علاقه و هدفم این است که بتوانم در زمینه تربیت حافظان قرآن و تدریس و حمایت از این جامعه قرآنی، فعالیت داشته باشم.

وی به فعالیت خود در آموزش‌ و پرورش اشاره کرد و گفت: در محیط کاری و در اداره آموزش‌و پرورش نیز بیشتر در این زمینه فعالیت دارم و همواره اقدام به برگزاری محافل قرآنی، دعوت از دانش‌‌آموزان برای کلاس‌های حفظ یا جلسه محوری هم توفیق داشته‌ام.

حجت‌الاسلام ابراهیم رستمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سروآباد در ادامه با اشاره به فعالیت‌های مستمر خانه‌های قرآن در ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی افزود: خانه‌های قرآن همواره بدون هیچ چشمداشتی بزرگترین خدمات را در عرصه‌های قرآنی داشته‌اند.

وی از اعلام آمادگي لازم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد برای حمایت از اجرای برنامه‌های قرآنی در خانه قرآن و عترت (ع) نور خبر داد و گفت: در شهرستان سروآباد ۱۳ خانه قرآن و عترت، چهار مدرسه قرآن و مركز تخصصی آموزش قرآن کریم وجود دارد که با جذب و آموزش متعلمان، دانش‌آموزان و اوليای علاقمند در زمينه آموزش‌های قرآنی دینی در ترم‌ تابستان، فعاليت دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد یادآور شد: اين مراکز به منظور توسعه، گسترش و تعميق فرهنگ قرآنی بين متعلم و دانش‌آموزان راه‌اندازی و هر مرکز قریب به ۸۰ نفر متعلم و دانش‌آموز را زير پوشش برنامه های قرآنی دینی خود قرار داده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha