کد خبر: 4078351
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰

حق‌جویی و حق‌طلبی؛ از تعهدات جامعه رسانه‌ای

نماینده ولی فقیه در استان کردستان حق‌جویی و حق طلبی را از تعهدات جامعه رسانه‌ای ذکرکرد و افزود: خبرنگاران رسانه‌های گروهی باید دنبال حق باشند و نباید اینگونه باشد که فرد دنبال نظر، حزب و افکار خود باشد بلکه باید حق را بینند، بیان کنند، حق را بجویند و حق را بخوانند.

عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، ۲۴ مردادماه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم، به تعهدات و توقعات جامعه خبری اشاره و اظهار کرد: صداقت، واقعیت‌نگار، مرز امیدواری و نگرانی‌های عاقلانه، توجه به دردها و نیازهای مردم، حق جویی و حق‌طلبی، انتقاد دلسوزانه از جمله تعهدات خبرنگاران هستند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های باید در کنار انعکاس و ثبت وقایع و و حوادث باید مراقب باشند تا واقعیات را از دست ندهند، افزود: بخشی از عدم صداقت در عرصه رسانه نگفتن واقعیات است که این امر خیلی حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: حوادث و رویدادهای مختلفی اعم از طبیعی و غیرطبیعی در هر کشوری اتفاق می افتد حال در ایران به دلیل پایین بودن شاخص‌های استاندارد در بخش‌های متفاوت، آسیب برخی اتفاقات بیشتر است لذا خبرنگاران به دلیل نگرانی از یک امر آن را بیان می‌کنند اما خبرنگاران باید موازنه‌ها را مراعات کنند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید به مشکلات و دغدغه‌های افراد جامعه بپردازند، ادامه داد: بنده در این دو سالی که در استان کردستان هستم از ۳۰۰ روستا و محلات حاشیه شهرهای مختلف بازدید کردم و جا دارد رسانه‌ها به این امور بپردازند و تمام مشکلات و دغدغه‌های مردم را مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام پورذهبی حق‌جویی و حق طلبی را از تعهدات جامعه رسانه‌ای ذکرکرد و افزود: خبرنگاران رسانه‌های گروهی باید دنبال حق باشند و نباید اینگونه باشد که فرد دنبال نظر، حزب و افکار خود باشد بلکه باید حق را بیند، بیان کند، حق را بجوید و حق را بخواند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید مرزبندی بین تخریب و انتقاد دلسوزانه را رعایت کنند، افزود: در نگارش مطالب و مقالات و ... به وضوح مشخص است که فرد دلسوزانه عمل کرده و یا در حال تخریب است که این امر باید مورد توجه رسانه‌ها باشد.

وی به توقعات از خبرنگاران اشاره کرد و گفت: جریان‌سازی از توقعات ما از جامعه رسانه‌ای است لذا رسانه‌ها باید مطالب را جذاب کرده و با جریان‌سازی مخاطب را به دنبال خود بکشانند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید به بیان واقعیات بپردازند و از تحریف بپرهیزد، اظهار کرد: خبرنگار باید مهارت در نوشتن داشته و طبع لطیف در نگارش مطالب داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: بحث، گفتگو و نقل و نظر باید همواره مورد توجه رسانه‌ها باشد و رسانه‌ها باید مسائل جامعه را پایش و بررسی کرده و در مورد آن به بحث و گفتگو بپردازند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha