کد خبر: 4078637
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲

ثبت‌نام بیش از چهار هزار زائر کردستانی در سامانه سماح

سرپرست حج و زیارت استان کردستان گفت: در استان کردستان چهار هزار و ۷۷۸ نفر از شهرستان‌های مختلف استان ثبت‌نام کرده‌اند.

نشست ستاد اربعین استان کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، علیرضا خسروی، سرپرست حج و زیارت استان کردستان امروز، 25 مردادماه در نشست ستاد اربعین استان کردستان با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار زائر اربعین در کشور ثبت‌نام کرده و از این تعداد ۶۲ درصد مرز مهران را به عنوان مرز خروجی انتخاب کرده‌اند، اظهار کرد: در استان کردستان چهار هزار و ۷۷۸ نفر از شهرستان‌های مختلف استان ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام براساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین افزود: ثبت‌نام تا روزهای منتهی به اربعین حسینی ۲۶ شهریورماه ادامه دارد و پیش بینی می‌شود این میزان دو تا سه برابر افزایش پیدا کند.

سرپرست حج و زیارت استان کردستان بیان کرد: امسال افرادی می‌توانند عازم سفر اربعین شوند که دارای کارت واکسیناسیون باشند و حداقل دو دُز واکسن را تزریق کرده باشند در این راستا زوار باید هرچه زودتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در ادامه این نشست به فعالیت ستاد اربعین استان کردستان اشاره و اظهار کرد: ستاد اربعین با تشکیل ۱۳ کمیته فعالیت‌های استقبال از زوار اربعین را در داخل و خارج کشور انجام خواهد داد.

وی با اعلام اینکه کردستان در ستاد اربعین به عنوان معین استان کرمانشاه تعیین شده است، افزود: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۵ هزار زائر از استان ما به اربعین حسینی اعزام شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: استقرار روحانی برای پاسخگویی به شبهات دینی و شرعی زائران، تهیه کتابچه راهنمای زوار و بسته فرهنگی ویژه زائران از اقدامات انجام شده توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین برای موکب‌های اربعین حسینی و استقبال از زائران است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha