کد خبر: 4079062
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵

برگزاری یادواره شهدا از تحریف تاریخ جلوگیری می‌کند

استاندار کردستان با بیان اینکه اگر در برگزاری کنگره‌ها و مراسمات مربوط به شهدا کوتاهی کنیم دشمن در کمترین زمان با ابزارهای در اختیار جای شهید و جلاد را عوض خواهد کرد، گفت: برگزاری یادواره شهدا از تحریف تاریخ جلوگیری می‌کند.

اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان امروز، 27 مردادماه در مراسم یادواره شهید سردار «محمود امان‌اللهی» و شهدای شهرستان بیجار اظهار کرد: شهدای کردستان و بیجار از سپیده دم انقلاب تاکنون از حریم کشور و اهل بیت(ع) با تبعیت از راه نورانی حضرت امام(ره) و رهبری عظیم الشأن دفاع کرده‌اند.

وی به شخصیت کم نظیر شهید امان اللهی، از سرداران نامی پرداخت و رشادت‌های وی در دوران‌ مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دوران اسارت را ستود.

استاندار کردستان بیان کرد: شهید محمود امان‌اللهی با سن کمی که داشتند و با در نظر گرفتن رشادت‌ها و فداکاری‌هایی که برای اسلام و انقلاب انجام دادند، نشان داد که عمر کوتاه مانع انجام کارهای بزرگ نیست.

وی با بیان اینکه امروز همه نیروهای نظامی و انتظامی در کشور به وجود شهید امان‌اللهی افتخار می‌کنند، گفت: علاوه بر همه ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس این شهید والامقام با اهدای اعضای بدن خود به بیماران نیازمند ایثارگری را به تمامی معنا کردند.

زارعی‌کوشا در ادامه به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد که در اسارت دشمن بعثی ذره‌ای از آرمان‌ها و اعتقادات خود کوتاه نیامدند، اظهار کرد: استقامت و رشادت آزادگان سرافراز باید در تاریخ به خوبی ثبت و با کار هنری این مجاهدت‌ها برای آیندگان حفظ و نگهداری شود.

وی با بیان اینکه اگر در برگزاری کنگره‌ها و مراسمات مربوط به شهدا کوتاهی کنیم دشمن در کمترین زمان با ابزارهای در اختیار جای شهید و جلاد را عوض خواهد کرد، افزود: برگزاری یادواره شهدا از تحریف تاریخ جلوگیری می‌کند.

استاندار کردستان بیانیه یکی از سرانه فتنه در توهین به شهدای مدافع حرم را مصداق عینی تحریف تاریخ نام برد که باید با برگزاری برنامه‌های شاخص و اثرگذار مربوط به شهدا برای نشان دادن واقعیت‌ها اقدام کرد.

وی با تقدیر از تلاش برگزارکنندگان یادواره شهید امان‌اللهی و شهدای شهرستان بیجار این کار اقدامی ستودنی نام برد که باید همواره در کردستان زنده نگه داشته شود.

گفتنی است؛ در پایان مراسم یادواره شهید محمود امان‌اللهی و شهدای شهرستان بیجار از خانواده این شهید والامقام و ۱۰ شهید دیگر شهرستان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار کردستان و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان تجلیل و از سردیس شهید امان‌اللهی در میدان امام علی(ع) شهر بیجار رونمایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha