کد خبر: 4088785
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

ویژه برنامه «مهر سینمای ایران» در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری ویژه برنامه «مهر سینمای ایران» در کردستان خبر داد و گفت: در ویژه برنامه «مهر سینمای ایران» از همه فعالان عرصه‌های مختلف سینمای استان کردستان تجلیل و قدردانی خواهد شد.

علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شامگاه گذشته، هفتم مهرماه در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری مهر سینمای ایران در کردستان اظهار کرد: در ویژه برنامه «مهر سینمای ایران» از همه فعالان عرصه‌های مختلف سینمای استان کردستان شامل کارگردان، تهیه کننده سینما، فیلم بردار، بازیگر، تدوینگر، جلوه‌‎های ویژه بصری، انیمیشن سازان، آموزشگاه های سینمایی، پژوهشگران سینمایی و صدابردار به صورت ویژه در روز سینمای که با اندکی تأخیر به جهت همزمانی با اربعین حسینی(ع) تجلیل و قدردانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در انتخاب سینماگران و فیلمسازان و بهترین‌های این عرصه با استفاده از خرد جمعی عمل شود، افزود: از فعالان عرصه سینمای کردستان که تاکنون دیده نشده‌اند و از آنها تجلیل و قدردانی نشده است در این مراسم ویژه، دلجویی، تجلیل و قدردانی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: از فیلمسازان و مستندسازان عرصه سینمای دفاع مقدس همراه با سینماگران ایثارگر و خانواده شهدای هنرمند عرصه سینما نیز باید تجلیل و قدردانی شود.

وی هدف از برگزاری ویژه برنامه «مهر سینمای ایران» در استان کردستان را علاوه بر ایجاد حس رقابت در میان فیلمسازان استان، قدردانی و تجلیل از بهترین‌های عرصه سینمای کردستان با استفاده از شیوه‌نامه‌های برگزاری این مراسم ویژه بیان کرد.

دریایی در ادامه افزود: دولت سیزدهم نگاه عدالت محور به فعالان عرصه فرهنگ و هنر دارد و در زمینه حمایت از این قشر تبعیضی قائل نمی‌شود.

وی یادآور شد: سینمای کردستان به عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های هنری استان دارای ظرفیت‌ها وهنرمندان بسیار موفق و پرکار و فعال کشور است، ما هر روز شاهد موفقیت های بزرگ و دریافت جوایز گرانبها در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی از سوی هنرمندان این عرصه استان کردستان هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha