کد خبر: 4089381
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵

هشدار استاندار کردستان نسبت به بروز فاصله با نسل جدید

استاندار کردستان با بیان اینکه در موضوعات اجتماعی نیازمند کارهای جدی هستیم نسبت به بروز فاصله با نسل جدید هشدار داد و گفت: ضرورت دارد با نسل نو به درک و مفاهمه متقابل برسیم.

استاندار کردستانبه گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان، امروز، 11 مهرماه در اجلاسیه سالیانه مجمع بسیجیان استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الا‌ول و همچنین قدردانی از برگزارکنندگان این اجلاسیه، گفت: هر دولتی با توجه به شعارهای انتخاباتی خود، برنامه‌هایی تدوین می‌کند و در رأس برنامه‌های دولت مردمی بودن، احیای شعارهای اصیل انقلاب اسلامی، رویکرد عملی به این شعارها و همچنین عبور از نگاه‌های کلیشه‌ای به آنها است.

وی افزود: کارگزاران، مدیران و مسئولانی که در سطوح مختلف این دولت مسئولیت دارند، متعهد و مکلف هستند در جهت تحقق این اهداف حرکت کنند و در این راستا نیازمند بهره‌گیری از جامعه نخبگانی هستیم.

استاندار کردستان با ابراز خرسندی از وجود نگاه علمی، روحیه انقلابی و دیدگاه حقیقت‌گرایانه در جامعه نخبگانی بسیج، بیان کرد: یکی از نقص‌هایی که با آن مواجهیم، فاصله و زاویه برخی نخبگان با حقایق جامعه است. تحریف واقعیت‌ها با سیطره رسانه‌ها بر افکار و اذهان عمومی و با ارائه آنچه که خواست مدیران پشت صحنه آن رسانه‌هاست، عیناً در زمان حاضر اتفاق می‌افتد.

زارعی‌کوشا اظهار کرد: آیندگان ما را بر اساس آنچه که امروز به ثبت می‌رسد قضاوت می‌کنند و تاریخ را بر اساس آنچه که رسانه‌ها امروز رقم می‌زنند، تحلیل می‌کنند لذا آنچه مقام معظم رهبری به عنوان جهاد تبیین مطرح می‌فرمایند، بسیار مهم است.

وی با اذعان به تأثیر فضای مجازی بر امروز و آینده ما، تأکید کرد: امروز جامعه نخبگانی ما، نیازمند تبیین است تا افکار از اسارت رسانه‌ها و سیطره نگران‌کننده آن‌ها خارج شود.

استاندار کردستان در ادامه تأکید کرد: به نفع استان است که ارتباط میان مجموعه فکری بسیج و دستگاه‌های اجرایی یک ارتباط مستمر باشد و نیاز داریم اطلاعات را به هم نزدیک کنیم یا مطالعات را به روز رسانی کنیم.

وی حوزه اقتصاد استان را نیازمند راهکارهای اثرگذار و کاهش فرایند بروکراسی اداری دانست و بیان کرد: امروز برای رسیدن به توسعه اقتصادی در استان، راهی جز توسعه سرمایه‌گذاری مولدِ مؤثر و مطالعه شده نداریم.

زارعی‌کوشا با اشاره به صدور مجوزهای بی‌نام در استان افزود: انسجام بین دستگاه‌های نظارتی و اجرایی از جمله مهمترین مؤلفه‌هاییست که در استان از آن بهره‌مند هستیم.

وی با تأکید بر لزوم صداقت با مردم گفت: گزارش درست به مردم از جمله مصادیق صداقت است که در دوره‌هایی باعث شدیم اعتماد عمومی به دولت تضعیف شود اما در این دولت شاهد چنین رفتارهایی نخواهیم بود.

استاندار کردستان در پایان با بیان اینکه در موضوعات اجتماعی نیازمند کارهای جدی هستیم نسبت به بروز فاصله با نسل جدید هشدار داد و تأکید کرد: ضرورت دارد با نسل نو به درک و مفاهمه متقابل برسیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha