کد خبر: 4089762
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹

نماز؛ تواضع و فروتنی در برابر خالق یکتاست

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره اینکه نماز تواضع و فروتنی در برابر خالق یکتاست، گفت: اصل ما در ستاد اقامه نماز این است که مردم را متوجه باریتعالی کنیم.

ستاد اقامه نماز کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، 12 مهرماه در نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان کردستان اظهار کرد: خداوند متعال در آیه 186 سوره بقره می‌فرماید: «وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ؛ هنگامی که بندگانم از تو درباره من بپرسند، [بگو:] یقیناً من نزدیکم، دعای دعا کننده را زمانی که مرا بخواند اجابت می کنم؛ پس باید دعوتم را بپذیرند و به من ایمان آورند، تا [به حقّ و حقیقت] راه یابند [و به مقصد اعلی برسند]».

وی با اشاره به اهمیت برپایی نماز افزود: امروزه گروهی از ما نماز صرف ادای نماز و راحت شدن از یک واجب انجام می‌دهیم و اما ساعت‌ها پخش مسابقه فوتبال را با اشتیاق نگاه می‌کنیم و برای آن وقت می‌گذاریم لذا نگاه ما به انجام امور برای ما علاقه و انگیزه ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه نماز، تواضع و فروتنی در برابر خالق یکتاست، بیان کرد: اصل ما در ستاد اقامه نماز این است که مردم را متوجه باریتعالی کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت و تلاش در راستای ترویج اقامه نماز یک سمت مقدس است، افزود: نماز اجبار نیست اما فلسفه نماز همانند احترام و گرامی داشتن و ارزشی است که برای پدر و مادر خود قائل هستیم.

حجت‌الاسلام پو.رذهبی در ستاد اقامه نماز توجه به عبادت جوانان یک امر ضروری است، ادامه داد: برخوردها و رفتارهای ما باید به گونه‌ای باشد که نوجوانان و جوانان را نسبت به دین جذب کنیم.

وی به ضرورت‌‌های برپایی نماز اشاره کرد و افزود: توجه به عبادت، توجه به جوانان در خانواده، توجه به مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات برای توسعه و ترویج نماز بسیار حائز اهمیت بوده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت: محیط نماز خانه‌های بین راهی و ادارات باید تمیز و روح انگیز بوده و وسایل و کتاب‌های آن در شأن نمازگزاران باشد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم خداوند متعال همه ما را جزو اقامه‌کنندگان، اعتلا بخش‌های به نماز و ایجاد علاقمند به نماز قرار دهد، یادآور شد: کسی که اهل نماز و عبادت باشد دست به اختلاس و دزدی و فساد نمی‌زند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha