کد خبر: 4089769
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵

اندیشه مهدویت زمینه‌ساز حکمفرمایی وحدت جهانی خواهد شد

مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) کردستان با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) در مورد مهدویت روایات بی‌شماری دارد، افزود: در آستانه آغاز امامت امام مهدی هستیم لذا اگر ما انتظار داریم که یک سرنوشت، امت، جامعه و دین واحد در دنیا حاکم و یک وحدت معقولی در دنیا حکمفرما شود، تحت تأثیر اندیشه مهدویت محقق می‌شود.

سیدمحمد سادات، مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات، مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) کردستان امروز، 12 مهرماه در نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان کردستان با تبریک میلاد نبی اکرم(ص) اظهار کرد: در این مقطع حساس زمانی و با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ما، ارزش کار فرهنگی و ارزشی بیشتر شده و وظیفه ما سنگین‌تر شده است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در روز گذشته افزود: نسخه شفابخش در این دوران همان نقشه پیامبر اکرم(ص) بوده است. چراکه وجود پیامبر اکرم(ص) کارگردانی و مدیریت ایشان هیچگاه کهنگی ندارد و پیامبر اکرم(ص) با تلاش خود بزرگترین تمدن بشری را بنیانگذاری کرد.

مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) کردستان با اشاره به اینکه ما امروز به دوران شکوهمند و اوج اقتدار دین اسلام افتخار می‌کنیم، بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) در ابتدای فعالیت خود کار اعتقادی کرد لذا کار اعتقادی در جامعه ما برای جوانان و نوجوانان باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه امروز به دلیل کوتاهی خانواده‌ها، مراکز آموزشی و متولیان فرهنگی جوانان و نوجوانان ما فارغ‌التحصیل دبیرستان انیستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک شده‌اند، ادامه داد: امروزه عده‌ای به دلیل بحران هویت به شرافت اخلاقی اعتقادی ندارند که این زنگ خطری برای متولیان فرهنگی است.

حجت‌الاسلام سادات با تأکید بر اینکه قرار گرفتن عقاید جوانان و نوجوانان جامعه در مسیر صحیحی زمینه‌ساز سبک زندگی اسلامی خواهد بود، افزود: دومین اقدام پیامبر اکرم(ص) در آن دوران کار آموزشی تحت آموزه‌های قرآن کریم بود.

وی بیان کرد: قرآن کریم کارخانه انسان‌سازی، داروخانه معنوی و بزرگترین نعمت خداوند از روز ازل تا به امروز بوده است لذا آموزه‌های این کتاب آسمانی در جامعه باید بیشتر ترویج شود.

مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) کردستان با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) در مورد مهدویت روایات بی‌شماری دارد، افزود: در آستانه آغاز امامت امام مهدی هستیم لذا اگر ما انتظار داریم که یک سرنوشت، امت، جامعه و دین واحد در دنیا حاکم و یک وحدت معقولی در دنیا حکمفرما شود، تحت تأثیر اندیشه مهدویت محقق می‌شود. همه باید برای این آرمان مشترک و مقدس تلاش کنیم.

وی یادآور شد: امروز به ویژه در عرصه آموزش علاقمند به برگزاری دوره‌های آموزشی و پژوهشی در عرصه مهدویت برای ادارات و دستگاه‌های اجرایی هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha