کد خبر: 4103963
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
حجت‌الاسلام رئیسی:

آمریکا و رژیم صهیونیستی بزرگترین مصداق اعمال ظلم و اشاعه جهل هستند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خداوند از علما میثاق گرفته است که با جهل و ظلم مبارزه کنند، گفت: علما نیز وظیفه دارند با روشنگری در برابر ظلم و جهل بزرگترین مصداق و منشء اعمال ظلم و اشاعه جهل را که آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، به همگان معرفی کنند.

دیدار رئیس جمهور با علما و روحانیون

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی بعد از ظهر دیروز، 10 آذرماه در جریان سفر به استان کردستان، در دیدار با جمعی از علما، روحانیون، ائمه جمعه و جماعت استان، گفت: دولت مردمی همه تلاش خود را برای رفع عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات به‌کار گرفته است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب به‌دلیل اهداف بلندی که برای خود تعریف کرده، مورد خشم و غضب دشمنان قرار داشته است، افزود: دشمن برای متوقف کردن ملت ایران توطئه‌های زیادی علیه این ملت طراحی و اجرا کرد که جنگ تحمیلی هشت ساله و تحریکات تجزیه‌طلبانه از جمله در کردستان از جمله آنها بودند، اما مردم آگاه و بصیر کرد دشمن را ناکام گذاشتند.

رئیس‌جمهور با اشاره به شهدا و جانبازان پرشمار استان کردستان و نیز از خودگذشتگی پیشمرگه‌های کُرد در برابر تجزیه‌طلبان، قوم کُرد را از اقوام نامدار و اصیل معرفی کرد که روح آنان با آموزه‌های اسلام عجین شده و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند.

وی با بیان اینکه ایران کشور هدفمندی است و در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند، افزود: دشمن پس از آنکه از جنگ و توطئه‌های تجزیه‌طلبانه نتیجه نگرفت، تحریم‌های گسترده‌ای علیه ملت ایران وضع کرد تا این مردم را متوقف کند، اما در نهایت ناچار به اعتراف رسمی شد که در اعمال این تحریم‌ها در قالب سیاست فشار حداکثری شکست خورده و لذا از فشار و تحریم، به فتنه و اغتشاش روی آورده است.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه تأکید کرد: ما دشمن انقلاب اسلامی را کسانی نمی‌دانیم که در رخدادهای اخیر تحت‌تأثیر هیجانات و احساسات به خیابان آمدند و از سر غفلت حرفی هم زدند، دشمن واقعی جمهوری اسلامی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند. البته واکنش نظام جمهوری اسلامی به کسانی که در این مدت مرتکب قتل و ایجاد ناامنی شدند، قاطعانه و سخت است.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور بیان کرد: دولت مردمی همه تمرکز خود را بر حل مشکلات قرار داده است و در عین حال باید توجه داشته باشیم که در برابر تلاش دشمن برای بزرگنمایی مشکلات و مشوه جلوه دادن اوضاع نباید از جهاد تبیین غافل شویم، چراکه دشمن به‌دنبال فریب جوانان ماست.

رئیس‌جمهور با اشاره به دستاوردهای دولت در مهار روند افزایشی تورم و کاهشی شدن نرخ آن با وجود اثرات ناشی از اجرای قانون مردمی کردن یارانه‌ها، اظهار کرد: دولت کار خود را با تورم حدود ۶۰ درصدی آغاز کرد، اما نرخ تورم در اسفند سال ۱۴۰۰ به ۳۵ درصد کاهش یافت. پس از اجرای قانون مردمی کردن یارانه‌ها و متأثر از برخی تحولات جهانی و از جمله افزایش جهانی نرخ تورم، تورم در ایران نیز مجددا افزایش یافت که این روند افزایشی نیز در حال حاضر کنترل شده است.

وی به رسیدن نرخ رشد اقتصادی از ۴ دهم درصد در شهریور ۱۴۰۰ به ۵ درصد در اسفند همان سال اشاره کرد و گفت: امسال نیز نرخ رشد اقتصادی حدود ۴ تا ۵ درصد خواهد بود. دغدغه اصلی دولت کاهش نرخ تورم و قیمت‌هاست و همزمان افزایش نرخ رشد را نیز در لایحه بودجه سال آینده لحاظ خواهد کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه خداوند از علما میثاق گرفته است که با جهل و ظلم مبارزه کنند، افزود: علما وظیفه دارند که با روشنگری در برابر ظلم و جهل مبارزه کنند و بزرگترین مصداق و منشأ اعمال ظلم و اشاعه جهل نیز آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

وی یادآور شد: دولت همه تلاش خود را برای اجرای عدالت بر پایه سند آمایش سرزمینی به کار گرفته تا زمینه‌های سوء‌استفاده دشمن را هر چه بیشتر از بین ببرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha