سوم خرداد؛ روز بازتفسیر وعده‌های بزرگ الهی در قرآن
کد خبر: 4143108
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۵

سوم خرداد؛ روز بازتفسیر وعده‌های بزرگ الهی در قرآن

استاندار کردستان گفت: سوم خرداد روز باز تفسیر وعده‌های بزرگ الهی در قرآن به مجاهدان و موحدان عالم است که اگر شما یک گام پیش بیایید و جهاد کنید ما شما را حمایت خواهیم کرد.

اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان امروز، سوم خرداد در مراسم گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در میدان صبحگاه ستاد فرماندهی سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: سوم خرداد نقطه الهام‌بخش همه نسل‌ها و ایرانیان است و امروز در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که با قله فاصله چندانی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه سوم خرداد فقط روز یک پیروزی نظامی و روز فتح قطعه‌ای ارزشمند از خاک پرافتخار ایران نیست، افزود:  سوم خرداد آغاز شناخت مجدد توان و عزم و اراده ایران و ایرانی است.
استاندار کردستان بیان کرد: سوم خرداد روز باز تفسیر وعده‌های بزرگ الهی در قرآن به مجاهدان و موحدان عالم است که اگر شما یک گام پیش بیایید و جهاد کنید ما شما را حمایت خواهیم کرد.

استاندار کردستان سالروز آزادسازی خرمشهر رامطلع‌الفجر دیگری برای فتح ارزش‌ها و غلبه بر عناد و کینه‌توزی دشمنان کینه‌توزان دانست و گفت: ما برای رسیدن به نقطه نهایی حق بر باطل، خرمشهرهایی در پیش داریم و امروز بزرگداشت و تجلیل از اراده‌های فولادین و ایثارگری رزمندگان رشیدی است که با محدودیت و دست خالی در برابر دشمن بعثی که تمام قدرت‌های دنیا آن را پشتیبانی می‌کردند، ایستادند.

زارعی‌کوشا افزود: اگر آن روز ارتش و سپاه و بسیج ما با دست خالی و در حالیکه توان ساخت ابتدایی‌ترین سلاح را نداشتیم فتح خرمشهر، آن کار بزرگ را رقم زدند، امروز با الهام از سوم خرداد و عملیات بیت‌المقدس، نظام را به جایگاهی رسانده که یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در دنیا است.

وی اظهار کرد: برای غلبه بر تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان نیازمند اراه‌هایی هستیم که خرمشهر را آزاد کردند و امروز باید با خون‌های شهیدان خرمشهر پیامان ببندیم برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی، گام در مسیر پیشرفت بگذاریم و دشمن را در رسیدن به اهداف شومش ناکام بگذاریم.

استاندار کردستان اضافه کرد: بصیرت مردم تاریخ‌ساز ایران و مردم غیرتمند کردستان همواره موجب خلق حماسه شده است و با وجود اینکه کردستان در اتفاقات سال گذشته کانون توجه دشمنان بود و رسانه‌ها روی آن تمرکز کرده بودتد اما با بیداری مردم کردستان و با رشادت شهیدان بامدی‌ها، آذربارها و اردلان‌ها دشمن در این میدان هم ناکام ماند و درمانده شد.

وی یادآور شد: امروز تکلیف ما مسوولان و خدمتگزاران مردم بیش از هر زمان دیگری است و امروز با خون پاک شهیدان میثاق می‌بندیم در راستای غلبه بر تحریم دشمنان و خدمت بیشتر به مردم و تحقق اهداف عالیه نظام در احیای تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت، اراده‌ها را قوی‌تر‌ و مستحکم‌تر کنیم.

انتهای پیام
captcha