سنگ بنای رشد فکری و شخصیتی در کودکی بنا نهاده می‌شود
کد خبر: 4143251
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۴

سنگ بنای رشد فکری و شخصیتی در کودکی بنا نهاده می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه سنگ بنای رشد فکری و شخصیتی کودکان و نوجوانان در کودکی بنا نهاده می‌شود، گفت: در این راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان باید فعالیت‌های تأثیرگذار و ارزشمندی را برای اعضا به انجام برساند.

جشن روز دختر در سروآباد

به گزارش ایکنا از کردستان، مهدی رمضانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان دیروز، دوم خردادماه در جشن یاس‌های مهربانی که در روستای انجمنه یکی از روستاهای کم برخوردار استان برگزار شد، ضمن تبریک روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س) گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از متولیان بخش کودک و نوجوان نقش بسزایی در رشد و پرورش استعدادهای کودکان و نوجوانان این مرز و بوم دارند.

وی با اشاره به اینکه سنگ بنای رشد فکری و شخصیتی کودکان و نوجوانان در کودکی بنا نهاده می‌شود، افزود: در این راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان باید فعالیت‌های تأثیرگذار و ارزشمندی را برای اعضا به انجام برساند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به  فلسفه گرامیداشت دهه کرامت بیان کرد: هر ساله از ولادت حضرت معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) از فرزندان امام کاظم(ع) را دهه کرامت نامگذاری کرده‌اند لذا این اام بهترین فرصت برای آشنایی با شیوه و منش این امامان همام است.

وی در ادامه گفت: حضرت معصومه(س) دریایی از علم و معرفت بودند لذا دختران ما با الگو گیری از ایشان می‌توانند به تعالی شخصیت فردی و کمالات روحی وی نزدیک شوند.

رمضانی با بیان اینکه در تعالیم دینی ما از دختران به عنوان رحمت خانواده یاد شده است، افزود: دختران با تأسی از حضرت معصومه روحیه خود را تقویت و آگاهانه و با برنامه‌ریزی قدم بردارند.

وی با اشاره به پیشرفت‌ها و حمایت‌هایی که در مقایسه با سال‌های گذشته در مناطق روستایی صورت گرفته است،  گفت: حضور شاعران و نویسندگان، ورزشکاران موفق در این روستا مایه افتخار است و امیدواریم که بتوانیم در جهت بهبود وضعیت معیشتی و  شرایط و امکانات ورزشی و فرهنگی این روستا گام برداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان یادآور شد: اجرای برنامه‌هایی به تعالی فرهنگی و تثبیت آداب و رسوم محلی و تشویق کودکان و نوجوانان می‌انجامد و کانون پرورش فکری به عنوان یکی از متولیان کار کودک و نوجوان در این راستا اقدامات خوبی را صورت داده است.

یادآور می‌شود؛ این جشن با شکوه به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان و با همکاری دفتر اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، فرمانداری سروآباد، آموزش و پرورش شهرستان سروآباد، بخشداری، شورای روستا و اهالی روستای انجمنه برگزار شد.

انتهای پیام
captcha