بهره‌گیری از فرصت‌ها برای ارتقای شاخص‌های پیشرفت در کردستان
کد خبر: 4199264
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
استاندار کردستان مطرح کرد

بهره‌گیری از فرصت‌ها برای ارتقای شاخص‌های پیشرفت در کردستان

اسماعیل زارعی‌کوشا با بیان اینکه تمام تلاش ما بهره‌گیری از تمام فرصت‌ها برای ارتقای شاخص‌های پیشرفت در استان است، گفت: مصوبات سفرهای رئیس‌جمهور و اجرای پروژه‌های کلان، زمینه جهش توسعه‌ای کردستان را ایجاد کرده است.

جشن بزرگ انقلاب  در روستای اسکول مریوان

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان در جشن بزرگ انقلاب که 21 بهمن‌ماه در مسجد روستای اسکول مریوان برگزار شد، با بیان اینکه وجب به وجب این منطقه یادگار خون شهدا و نشانه ایثار و رشادت و بزرگی مردم این دیار است، اظهار کرد: وقتی از دفاع مقدس در کشور روایت می‌شود با افتخار می‌گوییم وجبی از خاک این استان به اشغال دشمن در نیامد و این نتیجه مرزداری مرزبانان این استان، ایثارگری رزمندگان جانبازان، شهدا و اهالی این منطقه است که از خود گذشتند تا امروز ما در امنیت و سلامت زندگی کنیم.

وی افزود: شهیدان و عزیزانی که در مسیر شهادت گام نهادند و حرکت کردند با جانفشانی و از خودگذشتگی مصداق درجات ابرار به فرموده قرآن کریم هستند و همه ما مدیون بزرگی و استقامت و قیام امام راحل(ره) هستیم.

استاندار کردستان بیان کرد: پروژه‌های مصوب سفرهای رئیس‌جمهور در کردستان بسیار شاخص و تحول‌آفرین بوده و سه سفر رئیس‌جمهور بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برای استان مصوبه دربر داشت که جهش خوبی در توسعه استان ایجاد کرده است.

وی در ادامه گفت: سهم شهرستان مریوان از این مصوبات سهم خوبی بوده است، چراکه ظرفیت و پتانسیل لازم برای توسعه و پیشرفت در بخش‌های مختلف را دارد.

زارعی‌کوشا با اشاره به اینکه در حوزه راه روستایی در دو سال گذشته ۳۶۶ کیلومتر راه افتتاح شده که نسبت به دوره‌های گذشته بی‌نظیر بوده است، ادامه داد: در حوزه‌های دیگر از جمله طرح هادی و آسفالت معابر روستایی نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما این است که در پایان دولت سیزدهم نقاط مختلف استان کردستان در همه شاخص‌ها به میانگین کشوری و یا بالاتر از میانگین کشوری برسد و در این راستا سعی شده از همه فرصت‌ها برای جذب اعتبارات و نگاه ویژه دولت بهره بگیریم و بحمدالله تا حدود زیادی موفق شده‌ایم.

استاندار کردستان در ادامه به کلنگ‌زنی مسیر جاده نی ـ سیاناو به طول ۱۰ کیلومتر اشاره کرد و افزود: از امروز عملیات اجرایی آن شروع شده است و از راهداری و سازمان مدیریت انتظار می‌رود این پروژه در اولویت تخصیص‌ها باشد تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

وی با تأکید بر تلاش برای رفع مشکل مرزنشینان ادامه داد: مرز در تمام دنیا به‌عنوان ناموس یک کشور و مملکت شناخته می‌شود و وظیفه مرزبانی در این زمینه خیلی سنگین است که از مرز حفاظت کند و ما نیز تا جایی که قانون اجازه دهد تلاش می‌کنیم تسهیل‌گر مشکلات مرزنشینان باشیم.

زارعی‌کوشا با اشاره به صدور کارت‌ الکترونیکی جهت کمک به معیشت مرزنشینان افزود: کارت‌های مرزنشینی برای افرادی که طبق قانون مرزنشین محسوب می‌شوند، صادر خواهد شد.

وی به مسئله انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: مشارکت گسترده در انتخابات از دیگر اقداماتی است که دست ما را برای پیگیری و مطالبه‌گری بازتر می‌کند و بی شک با بصیرت مردم خوب استان مشارکتی حماسی در این رویداد خواهیم داشت.

استاندار کردستان یادآور شد: دولت چه در سطح کلان و چه در استان هیچ نامزد و کاندیدای بخصوصی ندارد و فقط برگزارکننده این رویداد هستیم و تمام تلاش ما امنیت و سلامت انتخابات است. وظیفه ما تمهید مقدمات و اجرای صحیح انتخابات است و تشخیص گزینه اصلح به عهده مردم‌ است و هیچ مدیری در استان حق جانبداری از کاندیدایی را ندارد.

یادآور می‌شود، در این سفر دکل همراه اول روستای اسکول کلنگ‌زنی شد و خانه بهداشت این روستا نیز به بهره‌برداری رسید و هچنین کلنگ ۱۰ کیلومتر راه روستای سیاناو نیز بر زمین‌ زده شد.

انتهای پیام
captcha