کد خبر: 4221092
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۹
فرماندار سنندج:

مردم را به انتخاب اصلح با معیارهای رئیس‌جمهور شهید تشویق کنیم

حسن عسکری به برگزاری انتخابات پرشور با حضور گروه‌های مختلف مردم تأکید کرد و گفت: باید مردم را برای انتخاب اصلح با توجه به معیارهای رئیس‌جمهور شهید و نیز شهدای خدمت، از جمله ولایت‌مداری، ساده‌زیستی و کار جهادی تشویق کنیم.

نشست شورای سوادآموزی شهرستان سنندج

به گزارش ایکنا به نقل از فرمانداری سنندج، حسن عسکری، فرماندار سنندج شامگاه گذشته، 22 خرداد در نشست شورای سوادآموزی شهرستان سنندج با تأکید بر ضرورت مسدود کردن مبادی بی‌سوادی، گفت: عدالت آموزشی به عنوان یکی از اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اهمیت بالایی دارد.

وی با تأکید بر ضرورت مسدود کردن مبادی بی‌سوادی، به اهمیت عدالت آموزشی به عنوان یکی از اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: علم‌آموزی در مکتب اسلام بسیار سفارش شده است و ضرورت دارد که به آن به شکل جدی پرداخته شود.

فرماندار سنندج با بیان اینکه سوادآموزی و با سوادشدن افراد جامعه می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند، تصریح کرد: براساس آمارها، میزان آسیب‌های اجتماعی بین افراد با سواد به مراتب کمتر از افراد بی‌سواد است. بنابراین همه اعضای ستاد سوادآموزی باید در قبال این امر احساس مسئولیت کنند و نقش خود را در راستای کاهش بی‌سوادی به‌درستی ایفا کنند.

وی بر نقش کلیدی آموزش‌و‌پرورش به عنوان دبیر ستاد سوادآموزی تأکید کرد و گفت: آموزش‌ و‌ پرورش باید برای تمامی دستگاه‌های عضو ستاد نقش‌ها و وظایفی مشخص کند و در مقاطع مختلف عملکرد آنان را ارزیابی کند. این ارزیابی‌ها می‌تواند برای بهبود و تقویت برنامه‌های سوادآموزی بسیار مؤثر باشد.

عسکری به اهمیت استفاده از ظرفیت علما، ائمه جمعه و جماعت، دهیاران، شوراهای اسلامی، بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد برای تشویق مردم به سوادآموزی اشاره کرد و افزود: این نهادها و شخصیت‌ها می‌توانند نقش مهمی در افزایش آگاهی عمومی و تشویق مردم به سوادآموزی ایفا کنند. همچنین، باید مراکز یادگیری محلی تقویت شوند و در مناطق مختلف گسترش یابند تا دسترسی به آموزش برای همه اقشار جامعه فراهم شود.

وی در پایان، به برگزاری انتخابات پرشور با حضور گروه‌های مختلف مردم تأکید کرد و گفت: باید مردم را برای انتخاب اصلح با توجه به معیارهای رئیس‌جمهور شهید و نیز شهدای خدمت، از جمله ولایت‌مداری، ساده‌زیستی و کار جهادی، تشویق کنیم.

انتهای پیام
captcha