کد خبر: 4222550
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۳

زمان و نحوه بازگشت حجاج کردستانی مشخص شد

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان گفت: کاروان‌های حج تمتع امسال استان کردستان از سوم تا هفتم تیرماه از مکه خارج و به مدینه مشرف خواهند شد.

بازگشت زائران حج تمتع

کاوه شیرزادی، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان گفت: امسال در قالب 10 کاروان تشیع و تسنن یک‌هزار و 145 نفر به سفر معنوی و سرزمین وحی مشرف شدند که از این تعداد ۶۰۸ نفر بانو و ۵۳۷ نفر آقا بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کاروان‌های حج تمتع امسال استان کردستان از سوم تا هفتم تیرماه از مکه خارج و به مدینه مشرف خواهند شد، افزود: پروازهای برگشت زائران کردستانی از هشتم تا دوازدهم از مدینه به فرودگاه همدان انجام خواهد شد.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان میانگین سنی زائران حج تمتع را 64 سال مطرح کرد و گفت: جوانترین زائر از استان کردستان 16 سال و مسن‌ترین زائر نیز 112 سال سن دارد که ان‌شاء‌الله پروازهای برگشت کاروان زائران کردستان از هشتم تا دوازدهم از مدینه به فرودگاه همدان انجام خواهد شد.

وی درباره وضعیت زائران کردستانی گفت: اعمال و مناسک حجاج با وجود گرمای هوای بی‌سابقه، بحمدالله به خوبی صورت گرفت اما سه نفر از زائران کاروان‌های کردستان فوت کردند و با هماهنگی خانواده‌هایشان در مکه مکرمه دفن شده‌اند.

انتهای پیام
captcha