کد خبر: 3698000
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۹
گروه معارف- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اگر فرهنگ دینی بر جامعه حاکم شود نه تنها مشکلات معنوی، اجتماعی و سیاسی حل می‌شود بلکه مشکلات مادی نیز تا حدود زیادی رفع خواهد شد.

به گزارش ایکنا از کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز چهارشنبه در همایش روحانیان و علمای اهل تسنن و تشیع این استان اظهار کرد: روحانیون اهل تسنن و تشیع مبشران تبلیغی جامعه هستند که باید واقعیت دین اسلام را برای همگان بیان کنند.
وی با اشاره به اینکه اسلام به تمام خواسته‌های و نیازهای مادی و معنوی ئانسان توجه ویژه ای دارداما بیشار از معیشت به مسئله آخرت انسان توجه دارد، افزود: ما باید از نعمت های خداددای برای رسیدن به زندگی ابدیت و آخرت توشه جمع کنیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه براین اساس باید توجه به نیازهای فرهنگی جامعه در اولویت قرار گیرد، افزود: رفع نیازهای فرهنگی بسیاری از مشکلات حوزه های دیگر اجتماع را مرتفع می‌کند.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای حکومت اسلامی بنیانگذاری شده است، تاکید کرد: هرچند که توجه به معیشت مردم برای رفاه و توسعه یک اصل است اما در حکومت اسلامی قبل از آن فرهنگ، دین، باور و اعتقاد مردم مورد توجه قرار گرفته است.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: اگر فرهنگ دینی بر جامعه حاکم شود نه تنها مشکلات معنوی، اجتماعی و سیاسی حل می‌شود بلکه مشکلات مادی نیز تا حدود زیادی رفع می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه توجه به معیشت مردم می‌تواند در اثرگذاری تبلیغات دینی و فرهنگی در جامعه مؤثر باشد، بیان کرد: در این راستا باید برای رفع مشکلات بیکاری در استان با استفاده از اشتغال های خرد بیشتر تلاش صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه دین انسان را متقی تربیت می‌کند، افزود: اگر انسان حدو حدود اسلامی را رعایت کند هیچ تجاوزگری در جامعه رشد نمی‌کند و به شکلی می شود که طبیعت با او همراه می‌شود.
وی خطاب به مبلغان گفت: اگر ما بتوانیم مردم را دیندار کنیم کارایی مردم در جامعه بالا می‌رود و بسیاری از هزینه پایین می آید یعنی ما هرچه انسان مؤمن تربیت کنیم هزینه‌های ما پایین می‌آید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز در این همایش گفت: کردستان در زمینه های مختلف وارث عقب ماندگی های تاریخی است و افراد زیادی هستند که با استفاده از این فضا، سعی دارند چهره ای نفرین شده و عقب مانده از این استان نشان دهند.
بهرام نصراللهی زاده افزود: کارهای زیادی توسط نظام اسلامی در این استان انجام شده است و مقام معظم رهبری و دولت نیز توجه خاصی به این استان دارند و لازم است مردم از این فعالیت ها و اقدامات انجام شده، آگاه شوند.
وی با بیان اینکه ما باید روحیه کار، تولید و خلاقیت را در استان ایجاد کنیم، تاکید کرد: ترویج روحیه ناامیدی در میان جامعه نه تنها خدمت به مردم نیست بلکه گناهی بزرگ و خیانت به انقلاب اسلامی است.
نصراللهی زاده یادآور شد: ما نیازمند فضا سازی و ایجاد کار و تلاش مثبت در میان مردم هستیم و در این زمینه علما و روحانیون نقش موثری دارند و می توانند با تبلیغات خود مردم را نسبت به مسائل مختلف آگاه کنند‌.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: