کد خبر: 3887331
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: در قالب پیک امید و در راستای توسعه کتابخانه‌های مدارس مناطق محروم، بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب به این کتابخانه‌ها اهدا شده است.

سهیلا شیخی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به عنوان تنها کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان در کشور فعالیت می‌کند که در این راستا 10 هزار جلد کتاب در ۵۰ کتابخانه روستایی استان و کتابخانه‌های مدارس مناطق حاشیه شهر سنندج برای تجهیز کتابخانه‌های مدارس اهدا کرده است.

وی افزود: همچنین تعداد 300 جلد کتاب به کتابخانه مشارکتی روستای باباریز و 100 جلد به مدرسه ابتدایی بنا به درخواست کتابخانه مشارکتی مردمی روستا و بخشدار بخش مرکزی سنندج در قالب پیک امید به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی اهدا شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان با بیان اینکه مهم‌ترین طرحی که در آن طرح اهدای کتاب اجرا شده پیک امید است، بیان کرد: پیک امید  برای اولین بار در این استان در راستای بهره‌مندی کودکان و نوجوانان مناطق محروم از فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری شروع به فعالیت کرده است که این کتاب‌ها سال گذشته در همین قالب اهدا شده است. در این راستا کتابخانه‌های مدارس روستاهای باباریز، دوشان، آساوله، ژان، قشلاق، دویسه، گزان علیا، باینجوب، اورامان، قلیان، اویهنگ، رمشت و سراب قامیش از این کتاب‌های اهدایی بهره‌مند شدند.

شیخی اعلام کرد: کتاب‌های اهدایی با موضوعات کودک و نوجوان، رمان، علمی، داستان، کاردستی، شعر، تاریخ، هنر و دینی بوده که به جهت استفاده مدارس اهدا شده است.

وی در پایان یادآور شد: سال‌هاست طرح اهدای کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی به طور گسترده در استان انجام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: