کد خبر: 3887528
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: مسئولان باید در راستای تحقق شعار سال با هدف رونق هرچه بیشتر تولید، حمایت از تولید داخلی را با تسهیل‌گری در این مسیر و اتخاذ و اعمال مشوق‌های مختلف برای تولیدکنندگان فراهم کنند.

ماموستا اقبال بهمنی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: برقراری عدالت اقتصادی در جامعه یکی از رسالت‌های اصلی پیامبران الهی بوده است و بر همین اساس همواره برقراری عدالت اقتصادی و توسعه اقتصادی باید مورد توجه همه مسئولان کشوری و استانی قرار گیرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری با توجه به اشرافیت خاصی که بر جهان و کشور دارند هر سال را با شعارهای خاصی نامگذای کرده‌اند که با توجه به شرایط ویژه کشور در چندسال اخیر شعارهای سال را به مسائل اقتصادی و رونق هرچه بیشتر اقتصاد کشور اختصاص داد‌اند تا از  این طریق استقلال کشور بیشتر حفظ شود.

ماموستا بهمنی با اشاره به اینکه هر کشوری برای رسیدن به استقلال نیازمند اقتصادی پویاست، بیان کرد: هیچ جامعه و کشوری تا زمانی که به لحاظ اقتصادی مستقل نشود نمی‌تواند استقلال پیدا کند.

وی با اعلام اینکه اقتصاد ایران سال‌ها وابسته به نفت بوده است، بیان کرد: نوسانات نفت در بازار جهانی برروی اقتصاد کشورهایی که وابسته به نفت بوده تأثیر مستقیم داشته است؛ لذا با این اقتصاد نمی‌توان به رشد اقتصادی رسید.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اعلام اینکه استقلال ایران هم باید بر پایه اقتصاد باشد، اعلام کرد:  در این راستا مقام معظم رهبری با انتخاب شعاری‌های اقتدار ملی و اشتغال‌آفرینی، همت مضاعف و کار مضاعف، حماسه‌ سیاسی و حماسه‌ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، رونق تولید ملی و جهش تولید به نوعی نقشه راه را برای مردم و مسئولان مشخص می‌کند.

وی افزود: با جهش اقتصادی کشور در حوزه‌های مختلف معادن، نفت، پتروشیمی، صنایع غذایی، صنایع نساجی و غیره دیگر هیچ تحریمی بر اقتصاد و استقلال کشور تأثیری نخواهد گذاشت.

ماموستا بهمنی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به دلیل داشتن بُعد اندیشه الهی در جهان دشمنان زیادی دارد، ادامه داد: تولیدکنندگان باید با ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات خود هم زمینه رشد تولیدات داخلی را فراهم کرده و هم زمینه صادرات تولیدات داخلی ا در بازارهای جهانی فرهم کنند.

وی تأکید کرد: مسئولان باید در راستای تحقق شعار سال با هدف رونق هرچه بیشتر تولید، حمایت از تولید داخلی را با تسهیل‌گری در این مسیر و اتخاذ و اعمال مشوق‌های مختلف برای تولیدکنندگان فراهم کنند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به نقش و اثرگذاری بانک‌ها در توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: بانک‌ها باید با پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت بستر رونق و توسعه تولید در کشور را فراهم کنند و یاور تولیدکنندگان در این عرصه باشند.

وی در پایان یادآور شد: رونق اقتصادی از مؤلفه‌های مهم در تحقق استقلال همه‌جانبه کشور محسوب شده است و این مهم در سایه جهش و ارتقای تولید ممکن می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: