کد خبر: 3889519
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان از کمک ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خیران به نیازمندان استان کردستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان کردستان، هیوا رحیمی، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه مراکز نیکوکاری باهدف شناسایی نیازمندان و جمع‌آوری کمک‌های خیران برای کمک به اقشار ضعیف جامعه ایجادشده است، اظهار کرد: هم‌اکنون ۴۷ مرکز نیکوکاری در سطح استان کردستان مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه این مراکز توسط هیأت‌امنا، خیران، معتمدین محل و امامان جمعه مساجد اداره می‌شود، افزود: خیران در سال ۹۸ از طریق این مراکز ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کردستانی کمک کرده‌اند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان، عنوان کرد: ۱۶ میلیارد تومان از این مبلغ به‌صورت کالا و خدمات و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به‌صورت کمک نقدی بوده است.

وی اعلام کرد: کمک‌های غیر نقدی در قالب اهدای سبد غذایی و اطعام، پوشاک، اهدای زمین‌ برای ساخت مسکن، تأمین دارو، جهیزیه، سبد کالای بهداشتی، لوازم ضروری زندگی، نذورات و قربانی، وسایل کمک‌آموزشی، خدمات درمانی و آموزشی بوده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان، یادآور شد: هم‌اکنون از طریق این مراکز حدود دو هزار نیازمند شناسایی‌ شده‌اند که برای حمایت از این تعداد دو هزار و ۶۵۰ نیکوکار نیز شناسایی و جذب‌ شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: