کد خبر: 3900996
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه مقاومت خرمشهر، مقاومت تمام مردم ایران بود، گفت: سوم خردادماه را باید یکی از نشانه‌های بی‌نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی برابر ظلم و ستم و دسیسه دشمنان قسم خورده این آب و خاک دانست.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان؛ حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تبریک فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: حمله حزب بعث به خرمشهر آنچنان ناجوانمردانه و غیرمنتظره صورت گرفت که در روزهای نخستین اگر مقاومت مردم قهرمان خرمشهر نبود شهر به سرعت سقوط می‌کرد.
وی افزود: سوم خردادماه را باید یکی از نشانه‌های بی‌نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی برابر ظلم و ستم و دسیسه دشمنان قسم خورده این آب و خاک دانست.
خوش‌اقبال بیان کرد: عملیات آزادسازی این شهر از روز حمله رژیم بعث عراق به این شهر یعنی چهارم آبان ماه ۱۳۵۹ تا سوم خردادماه ۱۳۶۱ موجب شد تا خرمشهر پس از ۵۷۸ روز از اسارت دشمن آزاد شود.
وی اعلام کرد: حزب بعث تا دندان مسلح و با کمک حامیان خود مصمم بود تا علاوه بر تصرف خرمشهر ظرف مدت یک هفته نیز به پایتخت کشورمان برسد ولی این آرزوی خود را به گور برد و خرمشهر قهرمان به آغوش کشور بازگشت.
مشارکت جانانه نیروهای انقلابی در آزادسازی خرمشهر
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان عنوان کرد: اساسا در موضوع آزادسازی خرمشهر نکته‌ای که بیش از هر مورد دیگری به ذهن خطور می‌کند، مشارکت جانانه نیروهای انقلابی اعم از سپاه پاسداران، ارتش، ژاندارمری، شهربانی، بسیج مردمی، کمیته‌های انقلاب اسلامی وسایر نیروهای پر افتخار و غیرتمند کشورمان در تمامی مراحل آزاد سازی بود.
وی ادامه داد: آنها دوشادوش یکدیگر جنگیده و شهید دادند اما اجازه ندادند تا حتی یک وجب از خاک کشور به بیگانگان داده شود.
خوش‌اقبال عملیات آزادسازی خرمشهر که به عملیات بیت‌المقدس مشهور است یکی از افتخارات ملت ایران است، افزود: از ویژگی‌های بارز این نبرد حضور شهید صیادشیرازی فرمانده ارتش و محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران به عنوان دو فرمانده میدانی در یک میدان جنگی در کنار یکدیگر بود که به خوبی یک عملیات را فرماندهی و هدایت کردند.
وحدت و همدلی؛ رمز پیروزی عملیات خرمشهر
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در ادامه گفت: این ویژگی از جمله بزرگترین دستاوردهای این جنگ به حساب می‌آید و همین امر نشانگر آن است که هرگاه در کشور همدلی و کنار یکدیگر را تجربه کرده به پیروزی‌های بسیار بزرگی دست پیدا کرده‌ایم.
وی بیان کرد: تجربه آن سال‌ها به خوبی نشان می‌دهد که این روزها هم که کشور تحت شدیدترین و ناجوانمردانه‌ترین تحریم‌های دشمنان قسم خورده و دولت متخاصم آمریکا قرار دارد نیز می‌توانیم در کنار یکدیگر و با وحدت و همدلی از تمامی تنگناهای موجود به سلامت عبور کنیم.
خوش اقبال تأکید کرد: امروز نیزهمان گونه که در مبارزه تمام قد و همه جانبه در برابر بیماری کرونا ویروس نیز شاهد هستیم، تنها رمز پیروزی ملت قهرمان ایران وحدت و همدلی در عرصه‌های بین المللی و تحکیم گفتگوهای داخلی زیر نظر منویات مقام معظم رهبری به منظور برون رفت از مشکلات می باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان یادآور شد: بر خود لازم می‌دانم تا ضمن تبریک و تهنیت به تمامی رزمندگان سرداران و سربازان و جانبازان و شهدای ۸سال دفاع مقدس، سالگرد این پیروزی بزرگ را به آحاد مردم ایران سرافراز تبریک عرض کرده و از خداوند منان برای شهدای این عملیات بزرگ و غرورآفرین علو درجات را آرزومندم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: