کد خبر: 3902141
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس نرم‌افزار ماسک، وضعیت شیوع ویروس کرونا در سنندج قرمز اعلام شد.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی استان کردستان، فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، اظهار کرد: در نرم‌افزار ماسک که وضعیت همه شهرستان‌ها را مشخص می‌کند، سنندج در وضعیت قرمز قرار گرفت.

وی افزود: مناطقی در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند که طی دو هفته اخیر متوسط میزان بستری روزانه آنها به ازای هر صد هزار نفر جمعیت بیشتر از سه نفر باشد که متأسفانه این وضعیت هم اکنون در سنندج به وجود آمده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با شناسایی ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا، تعداد مبتلایان در کردستان تا این لحظه به ۲۹۹۲ مورد رسید.

وی بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان را در سنندج با هزار و 33 نفر اعلام کرد و به شهروندان هشدار داد: در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی و قرنطینگی با موج جدید و شدیدتری از بیماری مواجه خواهیم شد.

رضاعی از استمرار روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در استان اظهار نگرانی کرد و یادآور شد: از ترددهای غیرضروری، تجمع در اماکن عمومی و دید و بازدیدها به صورت جدی خودداری و حتماً از ماسک استفاده کنند در غیر این صورت وضعیت اسفباری در استان به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا شکل خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: