کد خبر: 3908015
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
محمد خورند، یکی از پرسنل‌ پرتلاش و فداکار بیمارستان بوعلی مریوان به عنوان سومین شهید مدافع سلامت در راه مبارزه با ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

به گزارش ایکنا از کردستان، شهید محمد خورند، کارمند واحد ترخیص بیمارستان بوعلی مریوان که در چند ماه اخیر در جبهه مقابله با کرونا تلاش می‌کرد روز گذشته، 10 تیرماه به‌دلیل ابتلا به کرونا، به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، در پیامی شهادت محمد خورند از شهدای مدافع سلامت و از پرسنل بیمارستان بوعلی مریوان را به عموم مردم استان و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

در متن پیام دکتر فرزین رضاعی آمده است:

«انا لله و انا الیه راجعون»

خبر شهادت سومین شهید مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان، همکار متعهد و ایثارگر شهید محمد خورند، شاغل در بیمارستان بوعلی مریوان که در راه مبارزه با بیماری کرونا عاشقانه جنگید، موجب تاثر و تالم شدید قلبی بنده و سایر همکاران حوزه سلامت شد.

عروج همکار عزیز و گرانقدرمان، شهید محمد خورند، فرزند علی که در جبهه نبرد بی‌امان با کروناویروس تا آخرین نفس ایستاد، برای ما دانشگاهیان علوم پزشکی کردستان بسیار سخت و جانکاه است اما یاد و خاطره تلاش‌های صادقانه و شبانه‌روزی وی که در راه حفظ جان همشهریانش تا آخرین لحظه جان نثاری کرد، همواره جاودانه خواهد ماند.

با او پیمان می‌بندیم تا آخرین لحظه توان‌مان در این راه بمانیم، بجنگیم و تا زمانی که این سایه وحشت و مرگ را از دیارمان بیرون نرانده‌ایم از پا نمی‌نشینیم تا دوباره بر قلب‌ مردمان این دیار سرود زندگی فراگیر شود.

اینجانب ضمن ابراز همدردی با قلبی سرشار از تاثر و اندوه شدید، فقدان و شهادت این مدافع سلامت را به خانواده داغدار وی، جامعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مردم شریف مریوان و تمامی کارکنان حوزه سلامت کشور، تسلیت عرض کرده و برای آن شهید علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت دارم.

پیکر پاک شهید محمد خورند فردا صبح در مراسمی با حضور همکاران خود در مریوان تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

پیش از این نیز محمد یاراحمدی، از شاغلان بیمارستان امام خمینی(ره) سقز و خلیل احمدی، از شاغلان بیمارستان بعثت سنندج نخستین و دومین شهید سلامت کردستان بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: